KESK mitingleri başladı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ekonomik krizi ve hükümetin ekonomi politikalarını protesto etmek için “Geçinemiyoruz” sloganıyla mitingle düzenliyor.


İzmir'de Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen mitinge DİSK, TMMOB ve İzmir Tabip Odası üye ve yöneticileri de katılırken, Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan KESK'liler ile çeşitli siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları Gündoğdu Meydanı'na yürüyüş düzenledi.

 

“Geçinemiyoruz, emekten halktan yana bütçe, insanca bir yaşam istiyoruz” yazılı pankart ile “Biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakacağız ya siz?”, “Söz, yetki, karar çalışanlara” yazılı dövizlerin taşındığı miting, Kasım Taşdoğan’ın ezgileriyle başladı. Mitinge bölge illerinden de çok sayıda KESK'li katıldı.


 


TMMOB: TOPLUMUN TÜM KESİMLERİ İLE BİRLİKTE İNSANCA BİR YAŞAM İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK) da mitinge katılmadan önce bir basın açıklaması düzenledi. İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan İKK Sekreteri Aykut Akdemir, TMMOB tarafından yürütülen “Geçinemiyoruz” kampanyasını anlattı. Toplumun tüm kesimleri ile birlikte insanca bir yaşam için mücadele ettiklerini ifade eden TMMOB üyeleri, “Siyasi iktidar, paramızın pula dönmesini, geniş halk kesimlerinin yoksullaşmasını, reel ücret kaybını engelleyemediği için şimdi bu sefaletimizi kalıcı hale getirecek bir ekonomik düzeni bize kurtuluş olarak sunmaya çalışıyor. Yoksullukta uzlaşmayacağız! İktidarın bize dayattığı bu kadere teslim olmayacağız! Emeğimize, mesleğimize ve haklarımıza sahip çıkacağız! Sorunlarımızı görmezden gelen iktidara inat, sorunlarımıza hep birlikte çözüm üreteceğiz. Meslektaşlarımızın taleplerinin taşıyıcısı, emeğiyle geçinen tüm toplumsal kesimlerin gür sesi olacağız” dedi.

  


gazete duvarR
Anahtar Kelimeler
KeskMitingleri Başladı
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163