Kılıçdaroğlu'ndan Kurtulmuş'a tepki: Gerçekten olay böyleyse bugünkü terörün kaynağı bu hükümettir.
 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Uğur Mumcu'nun ölüm yıldönümünde duayen gazetecinin katledildiği yerde açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu açıklamasını tamamlayıp arabaya yöneldiği sırada Numan Kurtulmuş'un Başkanlık referandumu için söyledikleri soruldu.

Kılıçdaroğlu geri dönerek sorunun tekrar edilmesini istedi.

Soruyu tekrar alan Kılıçdaroğlu şöyle dedi:

“Bu, ‘şu anda terörü biz destekliyoruz’un itirafıdır. Yani ‘sürekli terörü besliyoruz, terör örgütlerine göz yumuyoruz, insanlar ölüyor, insanlar katlediliyor eğer bizi seçerseniz, başkanlık rejimini, tek adam rejimini getirseniz terör bitecek’ anlamına geliyor. Bu itiraftır. Bu çok talihsiz bir itiraftır. Eğer gerçekten olay böyleyse bugünkü terörün kaynağı bu hükümettir. Bunu da Hükümet Sözcüsü açıkça itiraf etmiştir, çok üzgünüm. Böyle bir lafı asla duymak istemezdim. Numan Kurtulmuş gibi birisinin kalkıp bu itirafı 80 milyonun önünde yapması gerçekten son derece hazindir, son derece utanç vericidir.”

NUMAN KURTULMUŞ NE DEMİŞTİ?
Kurtulmuş'tan korkunç itiraf: Referandumdan 'Evet' çıkınca terör biterHükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Çok hızlı bir şekilde kampanyanın stratejisinin, öne çıkarılacak sloganların, öncelik verilecek konuların tespit edileceğini belirterek şunları söyledi:

"Büyük ihtimalle, bunun bir rejim değişikliği değil, sistem değişikliği olduğu,Türkiye'nin etkin bir yönetim modeline kavuşması, büyüyen, gelişen, güçlü bir Türkiye için en önemli hususlardan birisi olduğu ana fikri üzerine oturacak bir kampanya yürüteceğiz. Özellikle terörle mücadele konusunda gelinen nokta, son aylarda sağlanan çok ciddi başarılar ve daha güçlü bir hükümet modeliyle, daha seri karar alan bir yürütme modeliyle terörün de üstesinden daha rahat gelinebileceği fikriyle bir kampanya yürütülecek. Ümit ediyorum ki kampanyamıza halkın büyük çoğunluğu evet oyu vererek, parlamentonun onayladığı bu metni yasalaştıracak, bu maddeler, Türkiye'nin yeni anayasa metninin içine girmiş olacak."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×