Kılıçdaroğlu’nun katıldığı sempozyumda Ankara Protestosu

CHP’li Kartal Belediyesi’nin 10 Ekim Ankara Katliamı’nın yıldönümüne denk getirip Türk-İslamcı konuşmacılarla birlikte düzenlediği İslam sempozyumu sol kamuoyunda tepki çekmiş ancak Kemal Kılıçdaroğlu’nun da açılış konuşmacısı olduğu etkinlikle ilgili partiden bir geri adım gelmemişti.

Sabah saatlerinde başlayan sempozyuma giden Halkevleri üyeleri, tepkilerini dile getirmek için, Ankara Katliamı’nın gerçekleştiği saat olan 10.04’te ayağa kalkarak konuşma yapmak istedi. “Bugün 10 Ekim…” diye söze başlayan Halkevleri üyesi, bir başka söz söylemeye fırsat bulamadan polisler ve sivil giyimli şahıslardan oluşan bir grubun hücumuna uğradı.

Bunun üzerine salonda bulunan diğer Halkevciler de ellerinde 10 Ekim Katliamı’nda yaşamını yitirenlerin fotoğraflarıyla ayağa kalkıp “10 Ekim’i unutma unutturma!” diye slogan atmaya başladı. 
Polisler apar topar 7 Halkevleri üyesini gözaltına alarak salon dışına çıkardı.

2 metrekarelik alana tıktılar
Halkevleri üyeleri yarım saat boyunca 2 metrekarelik bir alanda tutuldu. Daha sonra “kimlik kontrolü yapılacak” denerek polis aracına götürüldü ve kısa süre sonra da serbest bırakıldılar.Serbest bırakıldıktan sonra Sendika.Org’a konuşan Halkevciler, bina için tutuldukları sürede yanlarına CHP’li yöneticilerin geldiğini, salona girerek konuyla ilgili konuşma yapma isteklerini dile getirdiklerinde, “İçeri girmeniz mümkün değil. Bu, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün ve Genel Merkezin karar verdiği bir etkinlik” şeklinde yanıt aldıklarını söyledi.Eylemciler kimi CHP üyelerinin gözaltına alınmaları sırasında buna tepki gösterdiğini ve bu etkinlikten kendilerinin de rahatsız olduğunu dile getirdiğini belirtti

arbede8803
chp-kartal-manset


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×