Kilis yine vuruldu, F-16'lar kalktı

Suriye tarafından IŞİD'in ateşlediği Katyuşa roketatar mermisinin pazar yerini vurmasınının ardından Kilis yeniden vuruldu.

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara son patlamanın roket saldırısı olduğunu ve 1 kişinin yaralandığını söyledi. AKP Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger ise 2 kişinin yaralandığını bildirdi.

İKİNCİ ROKET DÜŞTÜ: 2 YARALI DAHA
Suriye'nin IŞİD denetimindeki bölgeden atılan bir roketatar mermisi Saraç Mehmet Çavuş Mahallesi'ne düştü. Mahallede bulunan Mercidabık İlkokulu yakınına düşen roketin patlamasıyla etrafa saçılan şarapneller bu sırada yoldan geçen ismi öğrenilemeyen bir kadın ile bir çocuğa isabet etti. Hafif yaralanan kadın ve çocuk, ihbar üzerine bölgeye sevk edilen ambulansta ilk tedavileri yapılarak hastaneye götürüldü.

Böylece gün içerisinde Kilis'e düşen roket sayısı 2'ye, yaralananların sayısı ise 1'i ağır 8'e yükselmiş oldu.

TSK : Kilis'e atılan ikinci roket mermisinin ardından bölgeye hava harekatı düzenlendi
17:00 sularında bir katyuşa mermisi daha atılmıştır. Hava Kuvvetlerimize ait F-16'larla RAİ bölgesi doğusuna, İhtimalat kuzeyine ve El Athaniyah bölgelerine hava taarruzu düzenlenmiş ve tespit edilen silah mevzileri tam isabetle vurularak imha edilmişlerdir. Bölgede çok sayıda DEAŞ teröristi de etkisiz hale getirilmiştir.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×