Konserleri iptal edilen Sıla pes etmiyor..
 7 Ağustos’ta Yenikapı’da yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne sanat dünyasından çok sayıda isim katılmış, Sıla ise yaptığı açıklama ile  “Darbelere karşıyım ama böyle bir şovun içinde olmayacağım” sözleriyle duyurmuştu.

Sıla, kendisine yönelen tepkilerde açıklamasının yanlış tarafa çekildiğini belirterek, “Bu konuyla ilgili izahat vermek istemiyorum. Yanlış tarafa çekmek isteyen, tabii ki yanlış tarafa çekti. Ama ben sözümün arkasındayım. Demokrasi demiyor muyuz? Ben de fikrimi, düşündüğümü söyledim işte” dedi.
Konuya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun 21 ve 22 Eylül’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde gerçekleşmesi planlanan konserlerinin Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı halkın verdiği mücadeleyi “şov” olarak nitelendirmesi nedeniyle iptal edildiği belirtildi.
Sıla’nın Bursa ve Kayseri konserleri de benzer gerekçelerle iptal edildi.
Basın açıklamalarında hep aynı yalan kullanılmış; "..darbe girişimine karşı halkın verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendirmesi..." Sıla halkın mücadelesine şov demedi, o miting alanındaki şovda yer almak istemediğini söyledi sadece...
Çark edip "kuzenim yazmış" da demedi..
Sıla şimdi demokratik hakkı olan ifade özgürlüğü'nü kullandığı için demokrasi bekçileri tarafından linç edilmeye çalışılıyor.
Demokrasi diye miting yapanlar, kendileri gibi düşünmeyenleri yaşatmak istemiyorlar.
İşte buna biz Türkiye gerçeği diyoruz.


Demokrasi süpeeeeeer...


Düşündüğünü söylersen seni buralarda yaşatmayız demokrasisi...


Demokrasi neferi, meydan nöbetçisi olmayan darbeci olur.


Taraf olmayan bertaraf olur!

Şimdilik konserleri  iptal edilmiş, devamı gelecektir.


Elini kaldıranın başını eziyorlar bu ülkede..


Bitmeyen trajedi, ilahi komedya.

Sıla, yaptığı açıklamada, sözleriyle şehitleri ya da demokrasi nöbeti tutan vatandaşları kast etmediğini belirtti.
İstanbul Yenikapı’da düzenlenen demokrasi mitingine, ‘Şovda yer almayacağım’ diyerek katılmayacağını ifade eden şarkıcı Sıla Gençoğlu, gelen tepkiler üzere geri adım atmayarak, ‘sözümün arkasındayım’ demişti. Bunun üzerine şarkının konser vermek üzere yaptığı anlaşmalar birer birer iptal edilmişti.
Şarkıcı konuyla ilgili son olarak akşam üzeri yaptığı açıklamada, ‘Söz konusu demecimde şehitlerimizi ya da demokrasi nöbeti tutan yurttaşlarımızı kast etmediğimi açıklamak zorunda kalmış olmayı ve kelimelerimin hoyratça çarpıtılmış olmasını hala hazmedebilmiş değilim’ dedi.

İşte yapılan açıklamanın tamamı:
Demokrasiye sığınarak söylediklerim, demokrasi mitingine katılmama gerekçemin geldiği noktayı şaşkınlık ve biraz da üzüntüyle izlemekteyim. Gündemi acılarla dolu bir ülkede sizleri bu meseleyle ilgili meşgul ediyor olmaktan da hicap duyuyorum.
Demokrasi farklılıkları saygı duymanın, o renkli farklılıklarla omuz omuza yaşamayı becerebilmenin adıdır. Söz konusu demecimde şehitlerimizi ya da demokrasi nöbeti tutan yurttaşlarımızı kast etmediğimi açıklamak zorunda kalmış olmayı ve kelimelerimin hoyratça çarpıtılmış olmasını hala hazmedebilmiş değilim. Hakkımdaki tartışmaları bu ruh hali ve yangını ile takip etmekteyim. Demokrasi ve ahlak çerçevesinde yapılan her türlü yorum, eleştiri ve sergilenen tutum kıymetlimdir. Saygı, sevgi, iyi niyetle…

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×