"Körfez Türk ekonomisini kurtaramaz"
Rai el-Yevm gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdülbari Atvan Erdoğan'ın ekonomiye destek aramak için Körfez turuna çıktığını ancak bu ziyaretlerin Türk ekonomisini kurtarmaya yetmeyeceğini yazdı.

Doların yükselişi, turizm sektörünün gerileyişi, özel sektörün borçları, terör sorunu, siyasi istikrarsızlıklar, İran ve AB'yle yaşanan siyasi sorunlar, Irak ve Suriye'deki savaş nedeniyle Türk ekonomisinin derin bir krizin içinde olduğuna değinen Atvan Erdoğan'ın hem ekonomik destek bulmak hem de Trump'ın inşa edeceği Sünni Cephe içerisinde yer almak için Körfez ziyaretine çıktığını iddia etti..

Bununla birlikte, yazar, Körfez ülkelerinin de mali durumlarının kötü olduğunu, Türk ekonomisine fayda sağlayamayacağının altını çizdi.

Öte yandan, Yazar Erdoğan'ın Birleşik Arap Emirlikleri'ni neden ziyaret turuna katmadığı sorusunu gündeme getirdi. Atvan, "Halbuki, BAE Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed'in son Türkiye ziyareti oldukça olumlu idi. Hatta Türkiye'nin BAE'nin İhvancı muhaliflerini topraklarından çıkarmayı (muhtemelen İngiltere ya da Katar'a göndermeyi) kabul ettiği iddia ediliyor" diye yazdı. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×