Mahkeme Ayşegül Terzi'ye koruma tahsis etti
Anadolu 19. Aile Mahkemesi hemşire AyşegülTerzi'nin avukatlarınca şüpheli Abdullah Çakıroğlu hakkında yaptığı koruma talebini kabul etti.

AVUKATLARI BAŞVURDU

Ayşegül Terzi'nin avukatlarınca, şüpheli Çakıroğlu'nun bugün görülen duruşmada tahliye edilmesinin ardından önleyici tedbir kararı verilmesi amacıyla Aile Mahkemesi'ne yaptığı başvuru karara bağlandı.
MAHKEME DELİL ARAMADI
Anadolu 19. Aile Mahkemesi, kadına karşı şiddetin önlenmesi açısından önleyici ve koruyucu tedbir kararı verilebilmesi için şiddet uygulandığına dair delil aranmayacağı ve kararın geciktirilmeksizin verilmesi gerektiği hususunu dikkate alarak, söz konusu talebi kabul etti.
6 AYLIK ZORLA UZAKLAŞTIRMA
Mahkeme, bu kapsamda, şüpheli Abdullah Çakıroğlu'nun 6 ay süreyle Terzi'nin konutuna ve iş yerine yaklaşmamasına, iletişim araçlarıyla veya sair surette rahatsız etmemesine ve şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi.
Şüpheli Çakıroğlu'nun bulundurulması veya taşınmasına kanunen izin verilen silahları kolluğa teslim etmesine karar veren mahkeme, şüphelinin belirtilen tedbirlere aykırı davranması halinde hakkında 3 günden 10 güne kadar, tedbir kararının gereklerine aykırılığın her tekrarına da toplam süresi 6 ayı geçmemek üzere 15 günden 30 güne kadar zorlama hapsinin uygulanacağını hatırlattı.

TERZİ'NİN YAKINLARINA BİLE YAKLAŞAMAYACAK

Mahkeme ayrıca şüpheli Çakıroğlu'nun, korunan kişinin şiddete uğramamış bile olsa yakınlarına ve tanıklarına da yaklaşmamasına hükmetti.
Çekmeköy'de, belediye otobüsünde hemşire AyşegülTerzi'yi darbettiği gerekçesiyle tutuklanmasına karar verilen ve 9 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan şüpheli Abdullah Çakıroğlu, bugün ilk kez hakim karşısına çıkmıştı.
Mahkeme, tutuklu yargılanan Çakıroğlu'nun tahliyesine karar vermişti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×