Milli Savunma Üniversitesi kuruldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "askeri okullar kapatılacak. askeri okulların kapatılmasıyla birlikte tüm okullardan, liseler, mesleki okullardan rahatlıkla harp okullarına giriş olacak. fakat harp okullarının üzerinde bir çatı oluşacak. milli savunma üniversitesi kurulacak. milli savunma üniversitesinin altında kara harp okulu, hava harp okulu, deniz olacak. bütün bunlarla beraber bir şey daha olacak. kurmay, kıdem bunların hepsi gidiyor. peki ne olacak? kara, hava, deniz, buralarda okuyanların hepsi lisans öğrencisi. lisansüstü, kurmaylık yerine geçmiş olacak." dedi.

Bu üniversitelerin Rektörü Savunma Bakanının önerisi ve Başbakanın uygun göreceği üç aday arasından Cumhurbaşkanınca atanır. Rektör yardımcısı, dekanlar, enstitü müdürleri: Savunma Bakanı tarafından atanır. Öğretim elemanları: Savunma Bakanının onayıyla atanır. Askeri yargı disiplin komisyonu Savunma Bakanı tarafından atanır.

KHK'daki bir diğer madde: Cumhurbaşkanı ve Başbakan komutanlara doğrudan emir verebilir ve bu emirler başkaca bir onay aranmaksızın derhal yerine getirilir.

Bu gibi kritik tercihleri milli iradenin Meclisinde, nitelikli çoğunlukla yapmak yerine, orduyu ve askeri okulları doğrudan doğruya hükümetin ellerine bırakmak cemaatin yaptığının ilerisine geçmektir.

Yarın bir gün olur da koalisyon şartları oluşursa bilin ki o koalisyon hiç bir zaman kurulamayacak. Milli Savunma Bakanlığı koltuğunu kimse bir diğerine bırakmaz çünkü.

Asker siyasete karışmasın diyenler, fırsat eline geçince siyaseti askere karıştırıyor.
Yıllardır FETÖ ile beraber devletin her kurumunu kurcaladılar sonuç ortada, iyice bozmadan rahatlamayacak anlaşılan.
Baksanıza şimdiden imam hatipli doldurma telaşına düşmüşler.


Yıllardır KPSS soruları çalınmış atanan memurlar hep cemaatten o zaman memurluğu da kaldırın aynı mantık sonuçta.


Sayın Cumhurbaşkanı meslek lisesinden rahatlikla geçiş olacak diyor, şimdi bu ne demek? 

İmam hatipli doldururlar, bildigin köprüde asker kırbaçlayan sakallı cüppeli tiplerin daha militanları yetişir, sancağını da peygamber sancagi yaparlar, İran islam ordusunun sünni versiyonu olur.
Sonra da her kafası estiğinde o Suriye senin, bu Irak benim Orduyu sokar tepesinin attığı ülkeye...

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×