Mutlu gözaltında “Tam sahaya girmek üzereydim ama golü yemişiz”
 Twitter efsanesi, sakız manisi şiirler yazan, “Gezi Parkı’nda kuş sesleri, ıhlamur kokusu ve arı vızıltısıyla huzurlu bir sabah varmış doğru mu? Aranızda olmak isterdim.” diyerek bir sabah Gezi Parkı’na polisin müdahalesi ile yakılan çadırlar, dayak yiyen, darp edilen gençlerle alay ettiğini unutmadığımız Hüseyin Avni Mutlu’da darbe girişimi sonrası gözaltına alınanlar kervanına katıldı. Mutlu’nun gözaltına alındığı Üsküdar’daki evinde de arama yapıldığı öğrenildi.

POLİS EVİNE GİTTİ

Darbe girimi soruşturmasında İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya gözaltı kararı çıkmasının ardından polis erken saatlerde Mutlu’nun evine gitti. Burada Vali Mutlu’yu gözaltına alan polis, evinde arama yaptı. Daha sonra İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Öte yandan, komşuları, “Bir buçuk saat önce geldiler. Polisler gözaltına aldılar” dedi.


GEZİ DİRENİŞİNDE İSTANBUL VALİSİYDİ

11 Mayıs 2010’da İstanbul Valiliği görevine getirilen Hüseyin Avni Mutlu 15 Eylül 2014 tarihinde ise merkeze çekilmişti. Mutlu, 15 Temmuz demokrasiye darbe girişimi gecesi yaşanan olayların ardından 246 mülki idare amiri ile birlikte açığa alınmıştı.

Merkeze alındıktan sonra Gezi Parkı olayları ile ilgili yaptığı açıklama dikkat çekiciydi:  “Gezi’de ikna edici bir dil kullanılsaydı, olayları daha kolay atlatabilirdik. Konuşamayacağım şeyler var, ileride kitap yazıp hepsini anlatabilirim.”
Şimdi gözaltına alındığına göre artık anılarını mutlu mutlu yazacak, Gezi Parkı olayları sırasında  yaşattıkları acıları, saldırıları anlatacak bol bol vakti oldu.

Yeri geldi, onun en çok sevdiği atasözü ile cevap verelim:

fft16_mf2428261 (1)

Ne diyelim, Gezi’nin sopası yok sayın Mutlu, ama katledilen gençlerin ahı var üzerinde.

Şimdi şiirler okuması sırası bizde!

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×