Nasıl savunacaklarını şaşırdılar: İnternetin yavaşlaması unuttuğumuz sohbeti hatırlatmış
 Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, HDP milletvekillerinin gözaltına alınmasından sonra sosyal medyaya getirilen erişim kısıtlamasıyla ilgili olarak “Ülkede internetin yavaşlaması unuttuğumuz sohbeti, muhabbeti hatırlattı. maalesef bizi biz olmaktan çıkarıp sanal bir yaşam haline getirmiş” görüşünü savundu.
Nasıl savunacaklarını şaşırdılar: İnternetin yavaşlaması unuttuğumuz sohbeti hatırlattı

Aralarında eş genel başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 9 HDP milletvekili, gece yarısı operasyonuyla gözaltına alınıp tutuklanmıştı.
Başbakan Binali Yıldırım, gözaltılar sonrası başlayan erişim kısıtlamasıyla ilgili olarak “Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale dönecektir” demişti.

Türkiye Güreş Federasyonu Eski Başkanı ve AKP 23.Dönem Milletvekili olan Yerilkaya'nın, internet ve sosyal medya ile ilgili eleştirisini, yine sosyal medyadan paylaşması alay konusu oldu.

Türkiye'de Facebook, Twitter, Youtube ve Whatsapp gibi sosyal medya servislerinin engellenmesinin ardından, kullanıcılar VPN (Virtual Private Network) hizmetlerine yönelmişti. Ancak kısa süre sonra Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu en çok kullanılan VPN servislerini engellemeye başladı ve bu yolla da sosyal medyaya erişmek oldukça zorlaştı.

Yani Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, sosyal medyanın yasaklanmasının "faydalarını" yazabilmek için oldukça çaba sarf etmiş olmalı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×