Nazlı Hanım Fethullahçıları 15 Temmuz gecesi tanımış!
Her şeyi bilen, cin gibi Nazlı Ilıcak, Fethullahçıların gizli bir örgütlenme olduğunu fark edememiş!
Halbuki bundan birkaç sene önce ne Ergenekon senaryoları yazıyor, ne hayali darbeler yaptırıyordu el aleme!
Hatta ‘Darbelere Karşı 70 Milyon Adım’ müsameresinde en önde yürüyüp caka satıyordu…

Mahkemeye çıkarıldı, savcılık ve mahkeme sorgularında “Örgütle bağlantınız ne?”, “Örgütün basın kolu musunuz?”, “Örgütten talimat alarak mı yazı yazıyorsunuz?”, “Neden örgütü destekleyen yazılar yazıyorsunuz?”, “Örgütün amaçları doğrultusunda toplumda algı oluşturup sözde birtakım operasyonlarda halkın göstermesini engellediniz mi?” gibi sorulara muhatap oldu.
Sorgusu yaklaşık iki saat süren Ilıcak 17-25 Aralık sürecinde bir kesim tarafından hedef gösterildiğini ve Sabah gazetesinden kovulduğunu, işsiz kalınca Bugün gazetesinde çalışmaya başladığını söyledi.
Herhalde çok paraya ihtiyacı vardı!

Aslında yoktu.
Bitmek bilmez ihtirasıyla muktedirlerin paçasına sürtünmek istiyor, geleneksel Amerikancı çizgisinin ikbalini Fethullahçı örgütlenmede görüyordu; güç savaşını onların kazanacağından neredeyse emindi.
O yüzden Fethullahçıların amigoluğuna soyundu.
Ama çok masummuş!
İfadesine bakılırsa, Ilıcak, Cemaat ile bağlarına ilişkin iddiaları reddetmiş ve, “Gülen Cemaati’nin silahlı terör örgütü olduğunu 15 Temmuz darbe gecesinde anladım” demiş.

Vah vah!..
Cin gibi kadın anlayamamış vaziyeti!..
Ağzım var konuşurum mantığıyla ağzına geleni konuşan, olay adli bir boyut kazandığında da "valla bilmiyordum suç olduğunu abiii" diye kıvırangillerden sonuncusu yine dönmüş ve savcının karşısında "bunların bir örgüt olduğunu 15 temmuz'dan sonra anladım" diye şakımış. Halbu ki 16 temmuz sabahı can erzincan tv'de bunun Erdoğan'ın bir tiyatrosu olduğundan bahsediyordu.


Bu yaşta düştüğü şu hallere bak.


Neyse…
O şimdi tutuklu.
Ve gazetecilik faaliyetinden değil, Fethullahçılara alenen yardım ve yataklık etmekten!..
redaktif.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×