Nazlıaka: ‘Tartaklandım ama önemi yok’
Nazlıaka olaydan sonra TBMM'de bir açıklama yaptı. Kendisinin önce psikolojik olarak ikna edilmeye çalışıldığını belirten Nazlıaka, “Tartaklandım ama hiç önemi yok. Bir kişinin mağdur olması hiç önemli değil. 80 milyon mağdur oluyor ve şu anda Cumhuriyet elden gidiyor. Üzücü olan bana bu hareketi yapan AKP'nin kadın milletvekilleri'' dedi ve şunları söyledi:
Nazlıaka: ‘Tartaklandım ama önemi yok’
Ne varsa kadınlarda var! Aylin Nazlıaka'dan kürsü işgali‘'AKP'li kadın milletvekilleri dönüp önce şunu düşünsünler,   Cumhuriyetten önce biz yoktuk. Nüfus sayımında bile sayılmıyorduk, oy verme yetkisine bile sahip değildik. Onları var eden onların bugün bu cumhuriyetin meclisinde olmasını sağlayan rejimi değiştirmek istiyorlar. Onun için iki kez isyan ediyorum.   Zaten cumhuriyetin yıkılmasını protestoya yönelikti bu hareketim. Evet konuşma hakkı verilmedi bana bağımsız milletvekili olduğum için. Bu saatten sonra konuşmuşuz konuşmamışız kaç yazar.  Ben bu eylemi MHP milletvekillerine seslenmek için yaptım. Umarım amacıma ulaşmışımdır. Eğer bir iki oy bile MHP'den düşük çıkarsa ben bunu büyük bir mutluluk olarak addedeceğim. Ama üzücü olan adına anayasa değişikliği denilen ama gerçekte rejim değişikliği olan bu yasa bire bir Meclis'in kapısına kilit vurmaktır.  Ben de bunun için isyandayım. O yüzden kürsüye kilit vurarak tavrımı koymak istedim” dedi.
FOTO: ZEKERİYA ALBAYRAKNazlıaka, kendisine kürsüdeyken AKP'li vekillerin ‘halka gitmekten niye bu kadar korkuyorsun' diye sorduklarını kendisinin de “Biz zaten halkın sesi olduğumuz için buradayız. Halka gitmekten korkmuyoruz. Demokratik bir ortamda eşit koşullarda bir seçim süreci olmayacağını da gayet iyi biliyoruz. Bir taraf devletin ve medya gücünü kullanırken bizim diğer tarafta halka getirilmek istenen rejim değişikliğinin ne ifade ettiğini anlatmakta zorlanacağımızı düşünüyorum. O yüzden bu şekilde belki halkında biraz dikkatini çekmişimdir. Hırpalanmayı da aç kalmayı da susuz kalmayı da göze alarak bu eylemi başlattım” dediğini aktardı.
b
Bahçeli'nin ‘vicdanına seslenmeye çalıştığını' vurgulayan Nazlıaka, “Arkadan kim olduğunu bilmediğim biri beni sardı ve kollarımı tuttu. İlknur İnceöz, önce maymuncukla kelepçeyi açmaya çalıştı. Tutup fırlattım. Açamadı. Ancak kendisine tornavida verdiler. Mikrofonun üst kısmını çıkardı ve kelepçeyi çıkardı. O sırada ciddi bir arbede oldu. Kolumu çok sert çektiler, acı duydum. Bireysel yaşadığımız acıların hiçbir anlamı yok. Vatan elden gittikten sonra. Şov amaçlı yapılmış bir şey değil MHP milletvekillerine ulaşmak için yapıldı” dedi.
Pavey; 'Gözleri dönmüş gibi hepimize saldırdılar'PAVEY: BUNLAR AYAK İZLERİ
CHP'li Şafak Pavey ise ‘'AKP'li Enç, üstüne çıkmaya çalıştı, vurmaya kalktı ve sonra ittiler. Bize müdahale edince Meral Daniş Beştaş araya girdi. O sırada Pervin Buldan'a da tekme atılmış.  Bu saldırı sadece anayasa geçtikten sonra yapılacakların ayak izlerini gösteriyor. Bu saldırının anlamı budur.
Kaynak : SÖZCÜ

HDP: Pervin Buldan’ın göğsüne tekmeyi AKP’li Gökçen Enç attı; şiddetle kınıyoruz!

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×