Özür yarışına Necdet Özel'de girdi: Vicdanım yanıyor, hepimizin özür dilemesi gerek

15 Temmuz darbe girişiminin ardından cemaatin TSK içindeki yapılanmasına göz yummakla eleştilrilen eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel Hürriyet Gazetesi'nden Fikret Bila'ya çarpıcı açıklamalar yaptı.

"MİLLET HEPİMİZİ AFFETSİN"

Özel, "Millet hepimizi affetsin. Asker- sivil sorumlu makamlarda oturanlar olarak milletten özür dilememiz gerekiyor" dedi:

"HUKUKU İZLEDİK AMA VİCDANIM SIZLIYOR"

"Yüreğim yanıyor, ömrüm oldukça da yanacak, ben artık böyle bir yürekle yaşayacağım. Ergenekon ve Balyoz'dan mağdur olan arkadaşlarım için üzüntüm çok büyük, vicdanımda bir sızı olarak kaldı. Birçoğu komutanlık görevini üstlenecek tecrübe ve donanıma sahipti. Benim için en önemli şey vicdan artı hukuktur. Hukuku izledik ama vicdanım sızlıyor." 
İstifa etmenin, erdem ve sahici bir vicdan göstergesi olduğunu görmezden, bilmezden, duymazdan gelip, önündeki ve yanındakilerin hepsinin istifa etmelerini ellerini ovuşturarak izleyip gökten zembille Genelkurmay Başkanı yapılmış, tutuklu kumpas sanıklarını emekli edip, 15 temmuzda darbe yapmaya kalkan albay, general/amiralin tamamının terfi etmesine çanak tutmuş şahıs "sadece ben değil herkes suçlu" mealinde kendine suç ortağı arama telaşıyla konuşuyor.


Onu Genelkurmay Başkanı Işık Koşanerle birlikte kara, hava, deniz kuvvetleri komutanı istifa ettiğinde düşünecektiniz sayın Özel!


Hatta hatırlarsınız, istifa eden komutanlara malum medya hakaretler yağdırırken size "sivil paşa, milletin askeri" diye methiyeler düzüyorlardı; bütün bunlar 1966'da da değil ha, temmuz 2011'de oluyordu!


Şimdi tüm bu yaşananlar bir özürle unutulabilirmiş gibi günah çıkarmaya çalışıyorsun.


Samimi değilsin..


Sıyırma heyecanı içerisinde "burada bir şeyler yapıldı ise onu da ben yapmadım miki ve biz birlikte yaptık" demek istiyorsun. 


Tutturdunuz bir "özür".


Özür de özür.


Özür istemiyoruz ki hukuk karşısında hesap verin istiyoruz.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×