Rus Dışişleri: Anlaşmanın üzerinde Ankara'nın imzası var
Basın toplantısına Suriye'deki durumu değerlendirmekle başlayan Zaharova, Rusya'nın  sivillere yardım edilmesi için Halep'te pek çok 'insani mola' ilan ettiğini fakat savaşçı grupların hava operasyonlarına ara verilen bu dönemleri yeniden gruplaşmak ve cephaneliklerini doldurmak için kullandığını söyledi.

Zaharova ayrıca Suriyelilere insani yardım ulaştırılmasının politikleştirildiğini çünkü yardımların çoğunun muhalif güçlerin kontrolündeki bölgelere gönderildiğini söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Suriye'ye (Devlet Başkanı Beşar) Esad'ın hükümdarlığına son vermek için girdik" sözlerini de değerlendiren Zaharova, "İçerisinde, Suriye'de askeri çözümün olmadığı söylenen Uluslararası Suriye Destek Grubu anlaşmasının üzerinde Ankara'nın imzası var" ifadelerini kullandı.

'NOBEL'DEN ÇOK OSCAR'A UYGUNLAR'
Zaharova, Suriye'de faaliyet gösteren ve kendilerini 'sivil savunma grubu' olarak tanımlayan Beyaz Miğferler'i çektikleri 'mannequin challenge' videosu nedeniyle de eleştirdi. Beyaz Miğferler'in Nobel Barış Ödülü'ne aday olarak gösterilmiş olmasına gönderme yapan Zaharova, grubun çektikleri video nedeniyle Oscar Ödülleri için daha uygun olduklarını söyledi.

Dünya çapında moda hâline gelen 'mannequin challenge' görüntüdeki herkesin 'manken gibi kıpırdamadan durmasını' gerektiriyor. Beyaz Miğferler'in çektiği videodaysa bir kurtarma operasyonu olduğu iddia edilen görüntülerde kimse kıpırdamıyor. (Sputnik)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×