"Saçlarını taradı, ben düğüne gidiyorum dedi. Bilseydim göndermezdim"
 HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, katliamın gerçekleştiği Antep'e gelerek, hayatını kaybeden ve yaralıların yakınları ile görüştü.

Yeşilkent mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından defnedilen cenazelerin sahipleriyle görüşen Figen Yüksekdağ, acılı aileleri teselli etti. Figen Yüksekdağ, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.

Defin işleminden önce kısa bir açıklama yapan Yüksekdağ şöyle konuştu: "Dün Şahinbey İlçesi'nde çok alçakça bir saldırı gerçekleştirildi. Bir düğüne yönelik saldırıydı. Bütün insanlık sınırlarını, bütün ahlak sınırlarını ezip geçen karanlık güçler tarafından gerçekleştirilmiş bir saldırıydı bu. IŞİD tarafından gerçekleştirildiği hemen hemen kesin olarak görülüyor, değerlendiriliyor, bizim tarafımızdan da. Şu ana kadar 50 yurttaşımız, kardeşimiz hayatını kaybetti. Ben yaşamını kaybeden bütün yurttaşlarımıza, bütün canlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bu alçakça saldırıyı kınıyorum. Bütün öfkemizle, bütün yüreğimizle kınıyoruz. Bütün Türkiye halklarının da vicdanda, ahlakta, insanlıkta birleşerek bu alçak saldırılara karşı birleşerek bir insanlık barikatı olmaya davet ediyoruz. Türkiye ve Türkiye toplumu böyle saldırıları hak etmiyor. Ben bir kere daha bütün halkımızın başı sağ olsun diyorum. Bütün Türkiye halkalarının başı sağ olsun diyorum. Bugün hala otopsisi devam eden cenazelerimiz var ve durumu ağır olan yaralılarımız var. Bugün cenaze töreni için ayrıca buradayız. Ben bütün Türkiye kamuoyunu da, bütün Türkiye demokrasi güçlerini de vicdan sahibi insanları ve yurttaşlarımızı da burada yaşanan acıya sahip çıkmaya ve bu acıyı paylaşmaya davet ediyorum."

Saldırıda oğlunu kaybeden acılı bir anne, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'a oğluyla arasında geçen son konuşmasını anlattı. Acılı anne, "Saçlarını taradı, ben düğüne gidiyorum dedi. Bilseydim göndermezdim." diye feryat etti.


i-1-20160821173810.jpg


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×