Saffet Sancaklı'dan Rasim Ozan Kütahyalı'ya sert tepki

Saffet Sancaklı'dan Rasim Ozan Kütahyalı'ya sert tepki

MHP Kocaeli milletvekili ve aynı zamanda Boşnak olan Saffet Sancaklı, Rasim Ozan Kütahyalı'nın Boşnaklarla ilgili sözlerinin ardından yeniden Gökçek’lerine televizyonu Beyaz TV ekranlarına dönmesine, Sosyal Medya Hesabından tepki gösterdi.

Beyaz TV'de Yayınlanan Derin Futbol programında sarf ettiği sözlerle Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz günlerde Boşnakların ekranlara dönmemesi için kampanya başlatmasına rağmen Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programına dönmüştü. Kütahyalı'nın, Beyaz TV ekranlarına geri dönmesi yalnızca Boşnak toplumundan değil kamuoyunun değişik katmanlarından da tepki gördü.

Tepki gösterenler arasında aynı zaman MHP Kocaeli milletvekili ve Fenerbahçeli eski milli futbolcu ve aynı zamanda Boşnak olan Saffer Sancaklı'dan tepki geldi.

RASİM OZAN KÜTAHYALI'YA DERİN FUTBOL'A GERİ DÖNDÜ

Beyaz TV’de Ertem Şener Moderatörlüğü’nde yayınlanan Beyaz Futbol ‘da canlı yayınında sarf ettiği sözlerle Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla ‘Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama’ suçundan yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı, Gökçeklerin sahibi olduğu Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programına dönmüştü.

ÖMÜR BOYU PEŞİNDEYİM

Kütahyalı'nın, ekranlara geri dönmesi yeniden tepkileri alevlendirdi, Boşnakları ayaklandırdı. Tepki gösterenler arasında aynı zamanda Boşnak olan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı da yer aldı. Kütahyalı’nın geri dönüşünün ardından açıklama sosyal medya hesabından ‘Ömür boyu peşindeyim’ sözleriyle açıklama yayınlayan MHP’li Sancaklı ‘Sırpların işlediği vahşi katliamların acı hatırasını hatırlatırcasına, Boşnak kardeşlerimize yaptığı hakaret, şeytana peşkeş çektiği ağzından dökülen pisliklerdir’ ifadelerini kullandı.

ŞEHİTLERE SAYGISIZLIKTIR

‘İnanın insan demekten utandığım bu adamı, bu millet hak etmediği için karşı çıkıyorum’ diyen Sancaklı, “Cemaat devlete sızıyor, cemaat devleti ele geçiriyor diyen Ergenekonculara karşı cansiperane ve en etkili savaşan ben oldum hocam’ diyen bu adamın ekranlara taşınması 15 Temmuz şehitlerinin aziz hatırasına en büyük saygısızlıktır’ dedi.

 

Saffet Sancaklı’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde; 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163