Saldırgan AKP'li vekil 'FETÖ'den kapatılan Kimse Yok Mu Derneği'nin üyesi çıktı
Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın Meclis'teki kelepçeli eylemi sırasında CHP'li Şafak Pavey'e saldırara Pavey'in kolundaki protezin çıkmasına neden olan AKP Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç'in kapatılan Kimse Yok Mu Derneği üyesi olduğu ortaya çıktı. 
Darbe girişimi sonrasında Fethullah Gülen cemaatine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında Kimse Yok Mu Derneği kapatılmıştı. Derneğin yöneticileri de tutuklanmıştı. 
AKP'li Enç'in kapatılan Kimse Yok Mu Derneği'ne üyeliğine ilişkiler bilgiler, AKP Kaş ilçe teşkilatının web sitesinde de yer aldı. 


SOSYAL MEDYADA FETÖ'YE ÖVGÜLER!
AKP'li Enç'in sosyal medya hesabından da Fethullah Gülen cemaatinden övgüyle bahsettiği paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı. Enç, Gülen cemaatinin düzenlediği Türkçe Olimpiyatlarına ilişkin yaptığı paylaşımda, "Baris,sevgi ve diyologun dili Turkce her yerde ...Karsilik beklemeden bu yolda Hizmet edenlere selam olsun..." ifadelerini kullanıyor. 
Enç ayrıca cemaatin yayın organı Zaman gazetesine yaptığı ziyaretlere dair de paylaşımlar yaptı. 

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle

AKP Antalya Milletvekili Meclis Albümündeki özgeçmişinden darbe girişiminden sonra kapatılan "Kimse Yok Mu Derneği" üyeliğini çıkarmış

Akrabaları FETÖ derneğine üye, kendisi yöneticilik yaptı...
Anayasa değişikliği teklifinin oylandığı ikinci turda Meclis'te kendini kürsüye kelepçeleyen Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya saldıran Gülen Cemaati şüpheleriyle bilinen AKP'li vekil Gökçen Özdoğan Enç'in 2015'te Fethullah Gülen Cemaati'ne yakınlığı ile bilinen Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi Derneği’nin (AKDİM) 'in yemeklerine katıldığı ve ortaya çıktı.
Cemaat'in yemeklerine katılmasının yanı sıra, Kimse Yok Mu Derneğinde yöneticilik yaptığı, kayınbiraderinin ve yakın akrabalarının da Gülen Cemaati'nin Amerika'daki derneğinde yönetici olduğu biliniyor.

2-154.jpg

Farklı zamanlarda gerçekleştirilen akşam yemekleri ve kahvaltılara katılan Enç, AKDİM’in iftar yemeğinde Hüseyin Samani, Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Ahmet Altıparmak, Bakan Faruk Çelik, işadamı Fettah Tamince, ‘Antalya imamı’ olduğu iddia edilen Hasan Tarık Şen ile yan yana yemek yedi.

3-105.jpg
Antalya Ekspres ve Sabah gazetesi Akdeniz ilavesi, bahsi geçen iftar yemeği ile alakalı Mustafa Akaydın’ı Cemaat’in Antalya İmamı olduğu olduğu iddia edilen Av. Hasan Tarık Şen ile baş başa yemek yerken yazmıştı. O yemeklerde AKP'li vekil Gökçen Özdoğan Enç'in olması dikkat çekti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×