Saray’dan bile çıktı da, Ensar Vakfı’ndan tek FETÖ’cü çıkmadı!

Karaman’da Ensar Vakfı ile Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’nin (KAİMDER) yurtlarında kalan çocuklara M.B’nin tecavüz etmesiyle gündeme gelen Ensar Vakfı, çocuk tecavüzlerinin odağında yer alması, kaçak yurtlar işleten bir vakıf olmasına rağmen, halen vergi muafiyetine tabi tutuluyor.

CHP’li vekil Onursal Adıgüzel meclis gündemine bile taşıdı bu konuyu ama  Erdoğan ailesine yakınlığı nedeniyle olsa gerek hala “Vergi Muafiyeti Tanınan Vakıfların Listesi”nde yer alıyor.

Darbe girişiminden sonra, TSK başta olmak üzere bütün kurumlarda FETÖ’cü avına çıkan iktidar, neredeyse her birimden FETÖ’cü çıkardı. Hatta Tayyip Erdoğan’ın, darbe bildirisini hazırlayan olduğu söylenen Başyaveri Ali Yazıcı ile birlikte 6 yaveri de darbe girişimi sonrası gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

Tayyip Erdoğan’ın burnunun dibinden bile çıkan FETÖ’cülerden bir tane bile Ensar Vakfı’ndan çıkmaması da hayli ilginç.

Tecavüz olayları gündeme geldiğinde, Fethullah Gülen’in onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, Ensar Vakfı’na sahip çıkmış, Fethullah Gülen’in de desteğini almıştı.

Tayyip Erdoğan’a en yakın kişinin bile FETÖ’cü örgüt üyesi olduğu, darbeci olduğu için tutuklandığı memlekette, yurtlarında kalan çocuklarına öğretmenlerinin tecavüzünden bile habersiz olan, kontrolsüz çalışan böylesi bir vakfın içinden, üstelikte desteğine sahip çıkmasına rağmen nasıl oluyor da bir tek FETÖ’cü bile gözaltına alınıp sorgulanmıyor çok ilginç.

Hatta Saray’ın gazetesi Yeni Akit’in kanalı Akit TV’ye  konuşan AKP’li Fatih Tezcan, tecavüzcü öğretmen Muharrem B.’nin Fethullah Gülen Cemaati tarafından Ensar Vakfı’na sızdırıldığını öne sürmüştü: “FETÖ’nün beş aylığına Ensar Vakfı’na sızdırdığı bir tecavüzcüsüne tecavüz emri verdiğini anlarsın. Onlara günah yoktur, Allah rızası için tecavüz edeceksin der, gider bulur bir tane gerizekalı, psikopat, sapık, gider tecavüz ettirir.” 
redaktif.com
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×