Sarısülük davasında polisten Gezi annelerine tehdit: Sıra size de gelecek

Ethem Sarısülük davasında, Sarısülük’ü öldüren polis 10 bin lira para cezası ile serbest bırakıldı. Asıl skandal ise mahkeme sonrası yaşandı. TMMOB ÇED Danışma Kurulu Üyesi Mücella Yapıcı, karar duruşması çıkışında bir kadın polisin Haziran Direnişi’nde çocuklarını kaybeden anneleri “Sıra size gelecek” diye tehdit ettiğini söyledi.
Mahkemenin 10 bin lira para cezası verdiğini belirten Yapıcı, “Bu korkunç bir şey. Olacak iş değil. Burada anneler de vardı. Berkin’in annesi de vardı. Haklı olarak huzursuz oldular. Mahkeme salonundan dışarı çıkarken bir polis, benim bir de canımı yaktı kadın polis, ‘sıra size gelecek’ dedi” ifadelerini kullandı.
Yapıcı “Öyle bir tahrik ki bu. Ben davacı oldum açıkça. Çünkü rahatsız oldum. Polis orada güvenliği sağlamakla görevli. Mahkemeden çıkmışız. Biz anneleri sakinleştirmeye çalışıyoruz. Düşünün daha duruşma salonun kapısında sıra size gelecek diyor. Çok ağır bir durum bu” diye konuştu. 

  1. Ethem Sarısülük'ün tescilli katiline 10bin küsur lira para cezası!Yetmedi duruşma çıkışında polisten annelere tehdit; Sıra size de gelecek!

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×