Silah çektin, gaz sıktın, sustuk mu: “O başkanlık sistemi geçmeyecek!”
 Kadıköy Bahariye’de başkanlık anayasasına ilişkin referandumda “hayır” bildirisi dağıtanlara polis saldırdı. Polis hayır bildirisi dağıtan 2 kişiyi gözaltına aldı. Polis şiddetine maruz kalan bir kadın "Beni dövdünüz de ülke mi kurtuldu" diye tepki gösterdi.
İstanbul Kadıköy’de başkanlık referandumunda “hayır” oyu vermeye çağıran bildiriyi dağıtanlara polis saldırdı. Polis saldırısında iki kişi gözaltına alındı.
Gözaltına alınanların EMEP üyesi Elif Baydur ve Devrimci Parti MYK üyesi Gözde Tenikeci olduğu öğrenildi. 
Polis bildiri dağıtan iki kişiyi gözaltına alırken, çevrede bulunan vatandaşlar polisin tavrına alkışlarla tepki gösterdi.
Polis tepki gösteren kadınlara şiddet uyguladı.
Hayır korkusu büyüyor: Polis Kadıköy’de Hayır bildirisi dağıtanlara silah çekti


Polisin darp ettiği bir kadın oturduğu bankta feryat etti: “Hepimizi hangi deliğe sığdıracaksınız acaba? Kaç tanemizi susturacaksınız? Ne oldu ya, beni dövdünüz de ülke mi kurtuldu? Ne oldu? Siz gerçekten hastasınız.”
Ayağa kalkamayan genç kadın ağlarken, caddede yürüyenler “Hayır! Hayır!” diye slogan atmaya başladı.
Uzun süre ayağa kalkamayan genç kadın, “Bir kadını dövmeye çalışıyorlar, ben bunu nasıl izleyebilirim? Ben insanım ya!” diye tepkisini gösterdi.
Gazdan etkilenen genç bir kadın da haykırdı: “O başkanlık sistemi geçmeyecek, “Hayır’ı geçireceğiz. Başkan olamayacaksın!”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×