Sonra biri çıkar ve doğruları söyler

Yıllarca cemaatle ortaklık yapıp “Hata yaptık Allah da milletimiz de bizi affetsin” diyerek kenara çekilen Tayyip Erdoğan ve AKP’ye ummadığı tokat Galatasaray Mali Genel Kurulu’nda geldi.
Doğan Haber Ajansı Galatasaray muhabiri ve Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi Kadir Çetinçalı, Galatasaray’ın Mali Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Galatasaray’ın Cemaat’le işbirliği içinde olduğu iddialarına tepki gösterdi.
Kongrede Hakan Şükür, Arif Erdem, Hüseyin Avni Mutlu ve Zekeriya Öz gibi isimlerin ihraçlarının oylandığı sırada kürsüye çıkan Çetinçalı, Hakan Şükür ve Arif Erdem’in diğer isimlerden ayrı tutulmasını gerektiğini savundu. Çetinçalı, “15 yıldır ülkeyi yönetenlerin yanılma hakkı var da bizim Torinolu Şaban’ımızın niye yanılma hakkı yok?” dedi.
HAKAN ŞÜKÜR VE ARİF ERDEM İHRAÇ EDİLMEDİ
Hakan Şükür, Arif Erdem, Zekeriya Öz, Hüseyin Avni Mutlu, İsmail Demiriz ve Şahabattin Harput’un FETÖ nedeniyle üyelikten çıkarılması oylamaya sunuldu…

Sarı-kırmızılı kulübün Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen yıllık olağan mali genel kurul toplantısında, FETÖ/PDY ile olan ilişkileri dolayısıyla kulüp disiplin kurulunun değerlendirmesi sonucunda yönetim kurulunun üyelikten çıkartılmalarına karar verdiği eski savcı Zekeriya Öz, tutuklu valiler Hüseyin Avni Mutlu ve Şahabettin Harput, eski futbolcular Hakan Şükür, Arif Erdem ve İsmail Demiriz ile iş adamı Hazim Sesli ile ilgili oylama yapıldı.
ÖZ, HARPUT, MUTLU, DEMİRİZ, SESLİ İÇİN İHRAÇ
Oylamada Zekeriya Öz, Şahabettin Harput, Hüseyin Avni Mutlu, İsmail Demiriz ve Hazim Sesli’nin üyelikten çıkartılması oy çokluğuyla kabul edildi.

Genel kurulda Hakan Şükür ve Arif Erdem’in kulüp üyeliğinden ihraç edilmesi ise oy çokluğuyla reddedildi.
Öte yandan üyeler Mehmet Koçarslan ve Mehmet Uğur Sunakan’ın da farklı nedenlerden dolayı oy çokluğuyla kulüp üyeliğinden ihracına karar verildi.
BAKAN’DAN TEPKİ
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Galatasaray Mali Genel Kurulu’nda Hakan Şükür ve Arif Erdem’in kulüp üyeliğinden ihraç edilmesinin reddedilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Bakan Kılıç, “Galatasaray yönetim kurulu ivedi şekilde alınmış olan bu kararı düzeltmelidir. Çünkü ülkemize, milletimize ihanet edenlerin ülkemizin köklü kurumlarında ve kulüplerinde işi yoktur” dedi.
redaktif.net
***

Haberimizi okuduğunuz için teşekkürler…
Haberlerimizi okuyarak bağımsız gazeteciliğin önemine inandığınızı gösterdiniz. Az önce okuduğunuz haberin/yorumun size ulaşması cesaret, bilgi ve özveri istiyor. Bunun için çalışıyoruz. Haberlerimize gösterdiğiniz ilgiden cesaret alarak sizden bağımsız gazeteciliğe katkı yapmanızı rica ediyoruz...
Bu yayınların devam etmesi için verdiğiniz destek için çok teşekkürler...

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×