Sözcükler tükendi! CHP'li Köse Sevinci ve mutluluğu paylaşmalarına izin verilmeyenlerin acılarını paylaşıyoruz
Gaziantep'teki terör saldırısında yaşamını yitiren 2 çocuğun cenazesi defnedildi.
Adli Tıp Kurumunda işlemleri tamamlanan ve yakınlarına teslim edilen 13 yaşındaki Kumri İlter ile 14 yaşındaki Ahmet Toraman'ın cenazesi, Yeşilkent Mezarlığı'na getirildi ve öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Törene, CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, CHP Kadın Kolları MYK üyesi Semra Harman ve CHP Gaziantep İl Kadın Kolları Başkanı Münevver Mine Polat ile birlikte katılan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse "Katliamı lanetliyoruz. Yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Halkımızı DAİŞ vahşetine karşı sesini yükseltmeye çağırıyoruz" diye konuştu.

Halkımızı acıya boğan bu katliam Diyarbakır, Suruç, Ankara, Taksim, Sultanahmet, Havalimanı katliamlar zincirinin bir devamı niteliğindedir.

Düğün de cenaze gibi ortak değerimizdir. Cenaze de acıyı, düğün de sevinci ve mutluluğu paylaşırız. Sevinci ve mutluluğu paylaşmalarına izin verilmeyenlerin acılarını paylaşmak için Antep'teyiz..

Düğün evini cenaze evine, beyaz gelinliği kefene çeviren bu alçakça saldırı sonucu kaybettiğimiz canlarımızın, Musalla taşının bile ağladığı parçalanmış serçe parmağı kınalı çocuklarımızın, bedeninden süt yerine kan ve gözyaşı damlayan annelerimizin, bıyıklarından hüzün sarkıtan, elleri nasırlı, bedeni parça parça babalarımızın yıldızlar yoldaşları olsun.


Bu provokasyon amaçlı bir katliamdır.Bu tür saldırılarla bizim değerlerimizi yok etmek istiyorlar. 
Sadece öldürmek, daha çok öldürmek amacıyla bir düğünde toplanan masum insanlara saldıran bu karanlık, barbar, vahşi örgütlerin tuzağına düşmeyeceğiz.


Kardeşliğimizden, acıyı da sevinci de paylaşmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.


Ve Kadınlar, acılı kadınlarımız...


Bu ülkenin güzel, yalnız mazlum anneleri, kadınları..
Gözyaşının rengi aynı olan kadınlarımız...


Bu kara günlerden hep birlikte çıkacağız..
Oynanan oyunları hep birlikte bozacağız..


Darbeyi püskürttük, barışı da kazanacağız..

CHP'li Kadınların Başkanı Köse; "Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek"

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×