Suikastçı SAT timi mısır tarlası bekçisi köylülere yakalandı
SAT timine torpille adam alırsan, biber marifetiyle hayatta kalmaya da çalışır, tarla bekçisine de yakalanır.
Madem teslim olacaksan 15 gün neden bekledin?
Toplu gezmenin başka bir açıklaması olamaz.

Bir de köylülerden biri "askerler yolda 10 kişilik grup halinde ağır tempoda yürüyordu" demez mi?

Yakalanan asker sayısını güncelleyen de göbekli, bıyıklı, gömlekli bir dayı.. 

"-
seez değel dooğuzz kişi."
Fakat hakkını vermek lazım, hükümetimizde bu bilgiyi teyit etti.  


Burada yaşayan köylülerden biri resmi bilgiyi verdi.


"Buuurda kimse kalmadı artik durmanın anlamı yok, ilk ihbarın olduğu yere gidecez orda iki kişi var" diyo dayı.


Bu SAT komandolarını da ne abartmışlardı, yok bir hafta durmadan yüzerler, yok yüz gün aç kalırlar, yanında geçer fark etmezsin, isterlerse Yunanistan'a kadar yüzerler ya da aylarca dağda yakalanmadan yaşayabilirler falan filan.
Ula'lı köylüler yakaladı adamları.

Harbiden şaka gibi ülke.


Seçkin ekipler ekmek, biber çalıp köylü teyzeler tarafından fark edilip domuz avcısı ve mısır tarlası bekçisi köylülere yakalanır..


Vatandaş Beyaz atlet, pijama ve ağızda sigara ile sat komandosu yakalamaya çalışır.. 


Darbeci Yaver dibinde kendi öldürmez, suikast timi kurar..


Müge Anlı'nın bile 24 saat içinde bulacağı kişiler 16 günde zar zor yakalanır..


Canlı yayında operasyon yapılıp darbeci askerlerin yakalandığı başka bir ülke var mıııı..
***

Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenledikten sonra kaçan suikast timi ile askerler arasında bu gece Ula ilçesi Şirinköy bölgesinde çıkan çatışmada 8 asker yakalandı. Darbeci askerlerin yaralı ya da ölü olarak ele geçirildikleri konusunda henüz bilgi alınamadı. 

Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırı düzenledikten sonra kaçan darbeci askerlerin Muğla'nın Ula ilçesi Şirinköy bölgesinde bulunduğu ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip kaydırıldı. 

Operasyon başlatan jandarma timleri megafonlarla darbeci askerlere yönelik ’teslim olun’, çağrılarında bulunmaya başladı.

CANLI YAYINDA ÇATIŞMAYI ANLATTI
DHA muhabiri Taylan Yıldırım, CNN Türk'te canlı yayına bağlanarak, Şirinköy'de darbeci askerlerle temasın sağlandığını çatışma yaşandığını teslim olun çağrısı yapıldığını açıkladı.

KAÇAK ASKERLERDEN 8'İ YAKALANDI
Öte yandan TRT'nin bölgeden geçtiği sondakika habere göre suikast girişimine katılan askerlerden 8'inin yakalandığı duyuruldu. Suikast timinden 12 asker aranıyordu. 
***
DARBECİ FİRARİ ASKERLER İÇİN OPERASYON BAŞLATILDI
Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenledikten sonra kaçan darbeci askerlerin Ula ilçesi Şirinköy bölgesinde bulunduğu ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip kaydırıldı.

Operasyon başlatan jandarma timleri megafonlarla darbeci askerlere yönelik 'teslim olun', çağrılarında bulunmaya başladı. Firari askerleri gördüğünü ile süren Üzeyir Çalca, domuz avına giderken 5 kamuflajlı esker gördüğünü, niçin burada bulunduklarını sorduğunda ise tatbikat yaptıklarını söylediklerini belirtti. Çalca, şunları anlattı:

"İki arkadaş mısır tarlasına domuz bekçiliği yapmaya gidiyorduk. Azmak (Dere) içerisinde çatırtı duyduk. Domuzların dere içerisinde olduğunu düşündük. Biraz bekleyip domuz olduğuna kanaat getirince ateş edecektik. Ancak seslerin dereyi geçip tarlaya doğru girdiğini duyduk., O tarafa ışık tuttuk arkadaşımla birlikte. Birdenbire 5 kişi yere yattı. İçlerinden bir tanesi ayağa kalktı. Ne yaptıklarını sorduğumuzda 'Biz tatbikat yapıyoruz' dediler. Biz 5 kişiyi gördük ama azmak içerisinden çatırtı sesleri geliyordu. Daha fazla kişi olabilir."

Üzeyir Çalca, askerlerin nasıl oldukları yönündeki soruya ise üzerlerinde askeri tişört bulunduğunu belirterek, "Altlarında kamuflaş vardı. Ancak dereyi geçtikleri için ıslanmıştı. Zayıf yapıları, yüzleri sakallı ve dağınık bir haldeydiler" dedi.

Üzeyir Çalca, gördüğü kişilerin kendisine gösterilen firari askerlerin fotoğraflarından aynı kişiler olduğunu teşhis etti. Bu gelişme üzerine jandarma komando birlikleri ile Özel Harekat timleri ve Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı timler bölgeye sevk edildi. Termal kameralı helikopter ve uçaklarda operasyona havadan destek verdi. Operasyon yapan ekipler sık sık 'teslim olun' çağrısında bulunurken, bölgeyi çembere almaya çalışıyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×