"Sultanımız, efendi hazretlerimiz buyuruyor ki..."
4 buçuk yaşında medrese öğrencisi olan kız çocuğu, çıkarıldığı televizyonda şeriatı savundu ve "Sultanımız, efendi hazretlerimiz buyuruyor ki..." diyerek İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun sözlerini okudu.

"Şeriat" propagandası da yaptırılan küçük kız, "Bu vatanı muhafaza etmek isteyen şeriatı muhafaza etsin" dedi
**
Buzdağının görünen yüzünden çok küçük bir kesit
Yurdun dört bir yanında bu yaşta nice çocuklar beyinleri yıkanmak suretiyle geleceğin şekillendirilmiş neslinin tornadan çıkmış üyeleri olarak hazırlanıyor.
Onlarca cemaat ve tarikat, kendi tabanını mevcut iktidarın desteği ya da görmezden gelmesiyle yetiştiriyor. 20 yıl öncesine göre tek fark , artık gizlenme ihtiyacı duyulmaması.
Ailelerin özendirilmesi için dini duygulara maddi destek ve çocuğun istikbali gibi yeni motifler eklenmiş durumda.

4 yaşında oyun oynaması, gülücükler saçması, parklarda koşması, sevgi dolu olması gereken minicik yavru ölüm diyor, şeriat diyor, kefen diyor, zafer diyor..

**
İsmailağa cemaatinin bir kolu olan "Fatih Medreseleri" grubuna ait FMTV'de konuşan 4 buçuk yaşındaki kız çocuğu, İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustosmanoğlu'nun "hikmetli sözleri"niokudu.
"Fatih Medreseleri Çengeldere Kız Kursu'nda okuyorum. İnşallah hafız olacağım.  Şimdi sizlere efendi hazretlerimin sözlerini okuyacağım" diyen küçük kız, devamında şunları söyledi:
"Sultanımız, efendi hazretlerimiz buyuruyor ki; Ey talebeler ve hocalar, sizler direksiz kubbelerin direkleri, kurumuş toprakların yağmur yüklü bulutlarısınız.
Sultanımız, efendi hazretlerimiz diyor ki; Kim ki Kur'an bilmedi, sanki dünyaya gelmedi.
Sultanımız, efendi hazretlerimiz buyuruyor ki; Bu vatanı muhafaza etmek isteyen şeriatı muhafaza etsin.

Sultanımız, efendi hazretlerimiz buyuruyor ki; Ben size eziyet olsun diye mi çarşaf diyorum, sarık diyorum, cübbe diyorum. Sahabe-i kirama benzeyin diye diyorum."
İsmailağa cemaatinin bir kolu olan Fatih Medreseleri grubunun liderliğini Masum Bayraktar yapıyor. Ancak İsmailağa cemaatinin resmi internet sayfasından yapılan açıklamada Bayraktar'ın İsmailağa ile ilgisinin olmadığı belirtilerek "Cemaatimizle hiçbir bağı olmayan bu türden kişi ve kurumların açıklamalarına itibar edilmemeli, yeni huzursuzlukların çıkarılabileceği gözden uzak tutulmamalıdır." denilmişti.
Fatih Medreseleri grubu ise kendilerini hala İsmailağa'nın bir kolu olarak görüyor ve internet sitelerinde "İsmailağa Cemaati önde gelen kurumlarından Fatih Medreseleri" diye tanıtıyor.
Odatv.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×