Suriye'den dayak yiyip AB'ye dayılanmak
Türkiye Cumhuriyeti’nin ordusu Kurtuluş Savaşı’ndan beri ilk kez başka bir ülkenin ordusu tarafından hava bombardımanına tabi tutuldu. Beş Türk askeri şehit oldu ve çok sayıda asker yaralandı.
Dünyanın her yerinde bu savaş nedeni olarak kabul edilir ve uluslararası kriz çıkar.
Her fırsatta “Başkomutan” sıfatını kullanan Recep Tayyip Erdoğan ise bugün bu durumu unutturmak için Avrupa Birliği’ne sardı.

Ordusu bombalanan Başkomutan Erdoğan, Rusya ve Suriye’ye tek kelime etmezken Avrupa Birliği’ne tehdit üstüne tehdit savurdu. Tehditler ise masum ve mazlum mültecileri sınıra sürmek üzerine kurulu.

BAKIN ORDUMUZUN BOMBALANMASINA KARŞI NELER YAPILACAKMIŞ
Türk ordusunun bombalanmasına karşı Başkomutan Erdoğan’ın planını ise Hürriyet’in Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek yazdı.
Zeyrek’in haberine göre Hükümet, Türk ordusunun bombalanması üzerine Rusya’yla tam işbirliği kararı almış, çünkü bu olay Rusya’nın samimiyetine güveni artırmış.
Zeyrek’in haberinden okuyalım:
“Rusya’nın saldırıyla bağlantısına ya da yönlendirmesine dair bir veri yok. Tersine Rus ordusu subayları tam bir işbirliği yaptı. Gelecek günlerde, TSK olayın bütün somut verilerini araştıracak ve NATO’dan, müttefiklerinden de teknik destek alarak saldırının fotoğrafını çekecek. Eğer, Suriye’nin perde gerisinde Rusya’nın bulunduğu tespit edilirse, diplomatik kanallar üzerinden adım atılacak.”
Görüldüğü üzere Hükümetin, Kurtuluş Savaşı’ndan beri ilk kez Türk Ordusu’nun hava bombardımanına uğramasına karşı, yapacağı şey: olayın fotoğrafını çekmekmiş.
Oysa bombardımanın Suriye Hava Kuvvetlerine ait bir Albatros’la yapıldığını hem Rusya hem de Suriye’nin kendisi açıklamış durumda.

TSK’NIN CAYDIRICI GÜCÜNE BYE BYE
Erdoğan ve Hükümet yetkilileri Türk Ordusu’nun bombardımana uğrayıp, askerlerimizin şehit ettirilmesini unutturmak için seçtikleri taktik ise Avrupa Birliği’ne yüklenmek oldu.
Başkomutan Erdoğan ordusunu bombalayan Suriye yerine, “insan haklarına uy” diyen Avrupa Birliği’ne çok sert sözlerle yüklenmeyi seçti.
Böylece AKP tabanında “dünyaya kafa tutan Erdoğan” imajı ayakta tutuldu.
Dünyanın gözünde ise artık Türk Ordusu “vurulabilir” bir ordu konumuna düştü.
Ve TSK’nın caydırıcı gücü tanımı mazide kaldı.
TSK artık Suriye ordusu gibi zayıf bir ordunun bile vurup, hiçbir bedel ödemediği bir ordu.  

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×