TARLABAŞI GENÇLİĞE EMANET

TARLABAŞI GENÇLİĞE EMANET

Bornova’nın Erzene mahallesinin köklü yerleşkesi olan Tarlabaşı’nda bulunan ‘Tarlabaşılılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ olağan kongresini gerçekleştirildi.


Dernek binasında gerçekleştirilen kongreye, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, CHP Bornova Gençlik Kolları Başkanı Sadık Yıldız, CHP Bornova Belediye Başkan Aday Adayı Ethem İnal, 2014 yerel seçimlerinde MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer, geçmiş dönem İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Adnan Hocaoğlu, Kurucu Başkan Sedat Sever ve derneğin eski yöneticileri katıldı.

 

2006 yılından bu yana Bornova’da hizmet veren dernek çok sayıda Tarlabaşılı ve Bornovalıların katılımıyla kongrede Derneği gençliğe emanet etti.

 

Dernek Başkanı Nur Beyaz’dan başkanlık görevini alan Benal Hovardakaya kongrede yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

‘Büyüklerimizden aldığımız terbiye ile büyüdüğümüz Tarlabaşımızın Kültür ve değerlerini korumak, kollamak ve gelecek nesillere en doğru şekilde manevi miraslar bırakabilmek adına genç ve dinamik kadromuzla tüm Tarlabaşılı kardeşlerimizi kucaklayarak ve büyüklerimizinde desteği ile bu onurlu göreve layık görüldük. Bizler hiçbir zaman bu toplumu ötekileştirmeden, dünya görüşü ne olursa olsun birlik,beraberlik ve kardeşlik içerisinde bu görevi yönetimimizde bulunan genç arkadaşlarımızla birlikte en iyi şekilde götüreceğimize hiç şüphemiz yoktur. Kongremize katılan tüm Tarlabaşılılara hayırlı olsun.’ Dedi.Kongreye katılan CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve Murat Taşer’de dernek yönetimine gençlerin gelmesinin memnuniyet verici bir şey olduğunu ifade ederken, gençlerimiz sorumluluktan kaçmıyorlar bu diğer derneklere ve gençlere örnek olsun diyerek düşüncelerini belirtiler.Kurucu Başkan Sedat Sever gençlerin yönetime talip olmaları bizleri onurlandırdı. Gençlerimiz kendilerine güvendiğimizi biliyorlardı. Bizim açtığımız bu derneği çok daha ileriye taşıyacaklarını biliyoruz dedi.

 

 


Derneğin yeni Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu;

Başkan: Benal Hovardakaya

Yönetim şu isimlerden oluştu:

Hatice Burguç

Burak Karaduman

Mert Orman

Özlem DerinHaber: Doğan Prepol

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163