Taşerona kadro nöbeti başladı: “Artık yeter, verdiğiniz sözü tutun!”
 AKP iktidarının yıllardır meydanlarda söz verdiği, 1 Kasım 2015 seçimlerinde de seçim vaatleri arasına koyduğu “taşerona kadro” en son açıklanan Orta Vadeli Program’da yine unutulmuş, Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da kamuya alımların durdurulduğunu açıklamıştı. Ancak işçiler 10 yılı aşkın süredir verdikleri “güvenceli iş” mücadelesini unutmuyor.

Taşerona karşı mücadelede bir simge haline gelen Devrimci Sağlık İş sendikası, bugün  (22 Ekim) Kadıköy İskele Meydanı’nda “Taşerona Kadro Nöbeti”ne başladı ve her cumartesi 13.00’da bu taleple nöbet eylemlerini sürdüreceklerini duyurdu.
İlk nöbette sendikanın genel başkanı ve DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun yanı sıra DİSK Sine Sen Genel Başkanı Zafer Ayden de yer aldı.
Söz verdiniz, sözünüzü tutun
Nöbete başlayan Devrimci Sağlık İş üyesi sağlık emekçileri hükümeti işçileri aşağılamaktan vazgeçmeye ve verdiği sözleri tutmaya çağırıyor:

Bizler diyoruz ki; artık yeter; işçi sınıfının en mağdur, en fazla ezilen, insan yerine bile konulmayan, her gün ama her gün emeği çalınan, fakat her türlü baskıya rağmen emeği ve onuru için mücadele eden ve kazanan taşeron işçilerinin umutlarıyla oynamayın.

Artık yeter! İşçilere yalan söylemeyin. Söz verdiniz, sözünüzü tutun!

İşçileri kandırmayın. Taşeron işçilerin umutlarını,  hayatlarını ve çoluğunun çocuğunun geleceğini seçim malzemesi yapmaktan vazgeçin diyoruz ve taşeron işçiler olarak kadro hakkımız için nöbete başlıyoruz…

Sendika.Org

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×