Tayyip Esad’a yine “Kardeşim” diyecek mi?
 Erdoğan, Rus Haber ajansı İtar Tass Genel Müdür Yardımcısı Mihail Gusman’a yaptığı açıklamada, “Bu tarihi bir ziyaret, yeni bir başlangıç olacak. Saygıdeğer dostum Vladimir ile görüşmemiz sırasında ikili ilişkilerde yeni bir sayfa açılacağına inanıyorum. Ülkelerimizin birlikte yapacak çok şeyi var” ifadelerini kullandı.
Röportajda Rusya’nın katılımının Suriye sorununun çözümü için çok önemli olduğunun altını çizen Erdoğan, “Rusya’nın katılımı olmadan Suriye sorununa çözüm bulmak imkansız. Sadece Rusya ile işbirliği içerisinde Suriye’deki krizi çözebiliriz” dedi.

ÇOK KİBAR!
TASS’a verdiği röportajda, Putin’den sıklıkla ’sevgili’ ve ‘saygıdeğer’ olarak bahseden Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı’yla ‘arkadaş’ olduklarını da sözlerine ekledi.
Oysa geçtiğimiz aylarda pek çok açıklama yapan Tayyip Erdoğan Rusya ve Putin’e sert ifadelerle yüklenmişti. Daha birkaç ay önce şu sözleri sarf etmişti: 
“Rusya yalancı durumuna düşecektir. Sayın Putin kim terör çift taraflı oynuyorsa ateşle oynuyordur. Evet buna katılıyorum. Suriye’de 380 bin cana mal olan devlet terörü uygulayan Esed rejimine destek olmak, ateşle oynamaktır. Ilımlı muhalifleri vurmak, ateşle oynamaktır. Bize olmadık ithamlarda bulunmak, vatandaşlarımıza eziyette bulunmak, ateşle oynamaktır. Yardım TIR’larını vurmak ateşle oynamaktır. Bu mesele üzerinden Türkiye’ye yönelik topyekün iftira kampanyası başlatılması, ilişkilerimizin tehlikeye atılmasını yakıştıramıyorum.”
Şimdi Tayyip Erdoğan’ın Esad’a da yeniden “Kardeşim” diye hitap edip etmeyeceği merak konusu…
redaktif.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×