Tayyip’in krize çözümü bu olur ancak: Yurtdışındaki düğünler Türkiye’de yapılsın
Çiftçiye ‘ananı da al git’ diyen, yaşamını yitiren askerin kardeşine: ‘Ağabeyin de bu mesleği seçmeseydi’ diyen, madenlerde, göçüklerde ölen işçilere ‘Bunlar sürekli olan şeyler, bu işin fıtratında bu var’ diyen Tayyip Erdoğan’ın turizmde yaşanan ekonomik krize bulacağı çözüm nasıl olur diye hiç kafa yormayın. Yaptıkları yapacaklarının göstergesidir misali yine bir çözüm buldu.
Saray’ında turizm sektör temsilcileri ile bir araya gelen Tayyip Erdoğan, Türkiye’de yaşanan bombalı saldırılar ve ekonomik kriz
nedeniyle azalan turist sayısını arttırmak için “Komşunu al gel” kampanyası başlattıklarını söyledi.

EKONOMİK KRİZE DÜĞÜN-NİŞAN ÇÖZÜMÜ
Tayyip Erdoğan, yurtdışında yaşayan vatandaşlardan da düğün ve nişan gibi özel törenlerini Türkiye’de yapmalarını istedi.  “Bugün yurt dışında bizim vatandaşlarımız tarafından yılda 50 binden fazla düğün yapılıyor. Bu rakam çok ciddi. Bu yıldan başlayarak, birkaç yıl boyunca bu düğünleri mümkün olduğu kadar ülkemizde yapmalıyız. Almanya’da, Hollanda’da, Avusturya’da yaşayan kardeşlerime sesleniyorum. Bu hassasiyeti gösterin. Gelin; bütün düğün, dernek neyse burada yapın” dedi.

TURİZMDE ATILIM PLANI: KOMŞUNU DA AL GEL
Türkiye’de yaşayan yabancılara da seslenen Tayyip Erdoğan, “Onlara da işin de burada, tatilin de burada diyorum. Kimi felaket tellallarının aksine ülkemizde iş yapan ve ikamet eden yabancılar, gerçek Türkiye’yi görme, tanıma ve yaşama imkanına sahiptir. Bakanlığımız sektörle işbirliği yaparak, ülkemizdeki 50 bin yabancı sermayeli şirkette çalışanlar için yeni ve çok cazip imkanlar sunuyor. Yabancı sermayeli şirketlerde çalışanları sadece kendilerini değil, yurt dışındaki merkezlerinde çalışanlarını da bu imkandan faydalanarak, tatillerinin en azından bir haftasını ülkemizde geçirmeye davet ediyoruz. Böylece turizmde yeni bir atılım dönemi başlatıyoruz” diye konuştu.
redaktif.net

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×