TBMM Abluka Altına Alındı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında AKP’nin çocuk istismarının önünü açan yasasını konuşurken, önce mikrofonunun sesi kısıldı. Ardından Meclis TV yayını kesti.

MUHALEFETİN YOK EDİLMESİ AŞAMASI
Türkiye’de Meclis’te grubu bulunan bir muhalefet partisi liderleri Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ şu an tutuklu. Diktatörlüklerde görülen muhalefet partisi liderlerini tutuklama uygulamasıyla ilk adım atılırken sıra diğer partilere geliyor.
CHP’ye yönelik kuşatmanın ilk sinyali dün TBMM’de verildi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşurken Meclis TV yayını kesti.
Teknik bir arıza olarak açıklanan yayın kesmeyle sınırlı kalmadı olay. Gruptaki ses sistemine müdahale geldi ve mikrofonların ses düzeyi düşürüldü. Böylece Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının kamuoyuna ulaşmasının önüne geçilmiş oldu.

MECLİS ABLUKA ALTINDA
Meclis’e yönelik Erdoğan ablukasının bir örneği de geçen hafta yaşanmıştı. Meclis halka kapatılmıştı. HDP Grup toplantısına davetlilerin ve halkın girişi engellenmiş, HDP Grubu boş sıralara yapılmıştı.

CUMHURİYET OPERASYONUYLA BAŞLADI
Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik abluka, CHP’ye başlatılacak operasyonun habercisi olarak değerlendirilmişti. Hemen ardından da KHK ile CHP’li belediyelerin açtıkları kursların tamamı kapatılmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu’na tıpkı Demirtaş’a olduğu gibi ifade davetleri de gönderilmeye başlandı
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×