Topbaş’ın damadına FETÖ operasyonu
 187 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Evinde arama yapılan isimler arasında İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı da bulunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ’ye yönelik başlatılan operasyonlar sonrası damadı ile Tayyip Erdoğan arasında kalmıştı. Darbe karşıtı olduğunu, Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu göstermek için tıpkı onun gibi “Taksim Topçu Kışlası’nı yapacağız. Cumhurbaşkanımız zaten net söylüyor. Fonksiyon olarak sanat galerisi düşünüyoruz. Onun için çok fazla ağaç kaldırılmıyor”  açıklamasını yaparak bağlılığını bu yolla dile getirmeye çalışmıştı.

Ama Topçu Kışlası açıklaması Topbaş’ın damadını kurtaramadı.

Topbaş’ın kızı Kübra Topbaş’la evli olan Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ev ve iş yeri adreslerinde arama gerçekleştiriliyor. Topbaş’ın damadı yüzünden zafiyet yarattığı da konuşulmaya başlanmıştı.

Fethullah Gülen’in en güvendiği isimlerden olan Kavurmacı ailesinin, Fethullah Gülen’in Türkiye’de kritik isimlere ve hedeflere aktaracağı mesajların bu aile  üzerinden verildiği de iddia edilmekteydi.

Hakkında gözaltı kararı verilen 187 kişilik listesinin ilk sırasında yer alan TUSKON Başkanı Rıza Nuru Meral, 2014 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Yakında kimin inlerine girilecek göreceğiz” demişti. Meral’in konuşmasını ayakta alkışlayan ve sosyal medyadaki görüntülerde ayakta alkış tutarken görülen çok sayıda iş adamı da gözaltı listesinde olduğu belirtildi. Rızanur Meral’in yurtdışında olduğu ortaya çıktı.

Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ev ve iş yeri adreslerinde arama gerçekleştirildi. Hakkında gözaltı verilenler arasında Eroğlu Holding patronu Nurettin Eroğlu, Güllüoğlu Baklavaları’nın sahipleri Faruk Güllüoğlu ve Nejat Güllüoğlu’nun da bulunduğu belirtildi. İş adamlarının ve iş adreslerinde de arama yapılıyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×