Toplumdan sonra mezarlar da bölündü! Pendik’te ‘Hainler Mezarlığı’
15 Temmuz darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Pendik'te kurulan mezarlığa, "Hainler Mezarlığı" tabelası konuldu.
Artık gündelik hayata ekilen nefret tohumları ve kin bize yetmiyor.
Bunu öbür dünyaya taşıyarak yeni bir çağ başlatıyor ve ölüleri de rahat bırakmıyoruz.
Artık ölmek bile bir çözüm değil.
Sevincimiz abartılı olduğu gibi nefretimizde abartılı.
İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, dün akşam Avcılar'da düzenlenen 'Demokrasi Nöbeti'nde darbe girişimine katılıp, hayatını kaybedenlerden birinin "vatan hainleri mezarlığına gömüldüğünü" söylemişti. 
Topbaş'ın dile getirdiği o mezarlık bugün görüntülendi.
Darbe girişimi sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Pendik'te kurulan mezarlığa "Hainler Mezarlığı" tabelası konuldu.

Büyükşehir Belediyesi'nin Tepeören'de sahipsiz hayvanlar için kurduğu barınağın olduğu alanda kurulan mezarlığın hemen girişine "Hainler Mezarlığı" yazılı tabela yerleştirildi.
Darbe girişimine katılıp hayatını kaybeden bir kişinin defnedildiğinin görüldüğü mezarlıkta bulunan ekiplerin mezar yeri açma çalışmalarının devam ettiği görülüyor. Mezarlığa ilk gömülen kişinin ise Acıbadem Mahalle muhtarını öldüren Yüzbaşı Mehmet Karabekir olduğu öğrenildi.

Özellikle sosyal medyada kimi tepkileri de beraberinde getiren bu uygulamayı, Diyanet İşleri Bakanlığı ve din alimlerinin nasıl tepki verecekleri ise merak konusu.Darbe girişimini protesto etmek amacıyla Avcılar'da düzenenen 'Demokrasi Nöbeti'nde konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, "Tankların, topların namluların önünde durdunuz. Ama Feto'nun asker kisveli teröristlerinin geleceğimizi karartmalarına izin vermediniz. Bütün niyetleri sizler bozdunuz. Sevgi selini bu güzelliği kısır çekişmelere kurban etmeyelim. Yarınları güzel kılalım. Devletin bekası ve geleceğini düşünelim. Onlardan bir tanesi bugün (pazartesi) benim bahsettiğim 'Vatan Hainleri Mezarlığı'na gömüldü. Bir tanesi gömüldü. Ailesi istememiş ve 'Vatan hainleri mezarlığına' gömüldü. Bu millete ihanet edenler kabirlerinde dahi rahat edemezler" demişti.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×