TRT bu kez Erdoğan’ı Hollywood’da mağdur etti
 Hollywood yapımı ‘Spectral’ filminin 01:36:20 dakikasındaki sahnede ABD ordusunun yok ettiği düşman figürü gösteriliyor. Pelin Çift, figürün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ve özellikle filmin içine yerleştirildiğini iddia etti. Ancak programa katılanlar aynı görüşü paylaşmadı. Konuklar sahneyi dondurarak böyle bir sonuç çıkarmanın zorlama olduğunu kara mizah olabileceğini belirtti.
Pelin Çift filmdeki bu sahnenin ‘subliminal’ mesaj olduğu iddiasını ısrarla sürdürdü. Konuklar ise bu görüşe katılmadı. ‘Subliminal mesaj gizli olur. burada gizliliği aşmış bir konu var. Bu olsa olsa kara mizah olur’ dediler.

Buradan bir mağdur öyküsü çıkarmak isteyen Pelin Çift sık sık konukların konuşmalarının arasına girdi, sahneyi dondurdu. Konuklar da bunu ‘Bu sizin yazılımınızla ilgili bir algı. Bu görüntü herkeste aynı algıyı yaratmaz. Siz çok sempati duyarsınız sizde o kişiyi çağrıştırır” şeklinde açıklama getirdi. 

FİLMİN KONUSU DA İLGİNÇ
Erdoğan’ı andıran görüntü kadar filmin konusu da ilginç… Filmde ABD askerleri sorun yaşadıkları o ‘düşman’ ülkeyi işgal etmek için bir plan hazırlıyorlar. Ancak söz konusu ülkede görülmedik bir düşmanla savaşıyorlar. Bu düşman öyle ki ancak özel cihazlarla görülebiliyor. Bunun için de elektromanyetik silahlar kullanıyor ve düşmanlarını görüntülüyorlar. En sonunda bu görünmez düşmanların hepsini öldürüyor. İşte o sırada görünmez düşman görüntüsü beliriyor. Tam 12 saniye sürüyor bu sahne.
Filmdeki sahne şöyle:


Kaynak : redaktif.net

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×