TSK'dan flaş ihraç kararları!

Olağanüstü Hal kapsamında alınması gereken tedbirler ile bazı kurum ve kuruluşlara dair düzenleme yapılması hakkında kanun hükmündeki kararname resmi gazeteden yayımlandı. Kanun hükmündeki kararname kapsamında, TSK bünyesinde bulunan, aralarında tutuklu Orgeneral Akın Öztürk ve Adem Huduti dahil 149 general ve amiral ihraç edildi.

HAVADA 30 GENERAL
Hava Kuvvetlerinde ise 30 General, 314 subay ve 117 astsubay ihraç edildi. Orgeneral Akın Öztürk ile Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan ve 28 Tuğ-Tüm rütbesindeki general, TSK’dan çıkarıldı.
Başlıksız-3

(J) BAŞKANLARI DA VAR

Kara Kuvvetlerinde 87 general ile Üsteğmen-Albay arası rütbelerde toplam 726 subay ve 256 Astsubayın ilişiği kesildi. Orgeneral Adem Hududi, Korgeneraller İlhan Talu, Erdal Öztürk, Mustafa Özsoy, Metin İyidil, Yıldırım Güvenç, Satı Bahadır ve İbrahim Yılmaz TSK’dan ihraç edildi. Bu Korgeneraller’den üçü Genelkurmay karargahında (J) Başkanı olarak görev yapıyordu.KARA-KUVVETLERİ

Deniz Kuvvetlerinde de Tuğ ve Tümamiral rütbesinde 32 ismin TSK ile ilişiği kesildi. Denizde ayrıca 59 subay, 63 astsubay da TSK’dan çıkarıldı.  

DENİZ-KUVVETLERİ


Kaynak : SÖZCÜ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×