Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu'na saldırı 'Saldırı Bahçeli'nin emrinin sonucudur'

Odatv - Mersin Silifke’de "Tek Adam Yönetimine Hayır" başlıklı konferansta konuşma yapacak olan, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye muhalif isimler Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu’na “Hareketin lideri Devlet Bahçeli” sloganları atan bir grup saldırdı.

Sloganlar atan grup salondaki masalar ile kürsüyü devirdi. Referandumda "Hayır" kampanyası için Mersin'de konuşma yapacak MHP'li Yusuf Halaçoğlu ve Ümit Özdağ saldırıya ilişkin Odatv'ye açıklamalarda bulundular.

YUSUF HALAÇOĞLU: BİZ BİR KİŞİNİN İKTİDARI İÇİN YOLA ÇIKMADIK
Saldırıya uğrayan isimlerden Yusuf Halaçoğlu yaptığı açıklamada "Bizim böyle hareketlerle yılacağımızı sanıyorlarsa yanılıyorlar. Biz bir kişinin iktidarı için yola çıkmadık. Türkiye Cumhuriyeti'nin parlementer sistemi ve değerlerinin devamı için yola çıktık" dedi.

Halaçoğlu "Bu Anayasa'yı savunmak suç mu" diye sordu ve "Bu Anayasa'yı korumak için namusumuz ve şerefimiz üzerine yemin ettik" ifadelerini kullandı.

ÜMİT ÖZDAĞ: BAHÇELİ'NİN DÜNKÜ EMRİNİN SONUCUDUR. AKACAK HER DAMLA KANDAN O SORUMLUDUR
Ümit Özdağ da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Bana 2005'te de Silifki'de saldırmışlardı. Polis havaya ateş açınca dağıldılar. Ancak bu saldırıda polisin açık ihmali olduğunu düşünüyorum. Çünkü tek bir merdiven vardı, orayı açık bıraktılar. Kaçacağımızı düşünüyorlardı ama oturduk. Polis bizi korumak zorunda kaldı."

Özdağ saldırıyla ilgili "Bu, Bahçeli'nin dünkü emrinin sonucudur. Akacak her damla kandan o sorumludur" dedi.

BAHÇELİ 'ÜLKÜCÜ HİÇBİR İŞİ YARIM BIRAKMAZ" DEMİŞTİ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan'a düzenlenen saldırı sonrası "Birisi kürsüye saldırıyor kendisine hiçbir şey olmuyor. Ülkücü hiçbir işi yarım bırakmaz" demişti.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×