Ve Beklenen Sonuç ! Erdoğan'dan CHP'ye açık tehdit

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Cumhuriyet gazetesinin yazar ve yöneticileri ile HDP milletvekillerinin tutuklanmasıyla ilgili sert bir bildiri yayımlayan CHP'yi hedef aldı.

Erdoğan, "Bu ülkede vatana ihanet edenlerin, bu ülkede terör estirenlerin avukatlığını savunanlar bunun bedelini ödemek durumundadır, hesabını vermek zorundadır, vereceklerdir. Milleti karşısına alanlar bedbahttır" ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören'de  Gülen Cemaati'ne parsel parsel arazi verdiğini itiraf eden Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ile birlikte toplu açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu ve Parti Meclisi bildirisini hedef aldı. Erdoğan, "Kalkıp böyle bildiriler yayınlamak suretiyle bu ülkenin Cumhurbaşkanı'na bu ülkenin hükümetine saldırmak hiçbir siyasetçiye yakışmaz. Ondan sonra da niye yargıya gidiliyor? Nereye gidilecek? Herkes haddini bilecek. Bu ülkede vatana ihanet edenlerin, bu ülkede terör estirenlerin avukatlığına soyunanlar bunun bedelini ödemek durumundadır. Hesabını vermek durumundadır" ifadelerini kullandı.

CHP bildirisinde Saray ve iktidar partisinin DAİŞ ve terör örgütlerine yardım ettiğine ilişkin vurgu yapıldığına dikkat çeken Erdoğan, CHP'nin de PKK'yi desteklediğini öne sürerek: "Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış kabilinden bizi bastırmaya kalkacaksın" dedi.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu ve CHP Parti Meclisi üyelerine suç duyurusu
Erdoğan burada yaptığı konuşmada şöyle dedi:

"Eğer siyasetçi, oturduğu koltuğa güç katmıyorsa, yönetici eğer oturduğu koltuğa güç katmıyorsa koltuktan güç bekliyorsa ondan bir şey olmaz. Bizler her gece yatağa başımızı koymadan önce nefis muhasebesi yapmanın mecburiyeti içerisindeyiz. 1994 yılından beri sorumluluk üstlendiğimiz her alanda elde ettiğimiz başarıların sınırını yoktur. Yoksa kalkıp böyle bildiriler yayınlamak suretiyle bu ülkenin Cumhurbaşkanına, hükümetine saldırmak hiçbir siyasetçiye yakışmaz. Sonra da niye yargıya gidiliyor, herkes haddini bilecek.

Bu ülkede vatana ihanet edenlerin, bu ülkede terör estirenlerin avukatlığını savunanlar bunun bedelini ödemek durumundadır, hesabını vermek zorundadır, vereceklerdir. Milleti karşısına alanlar bedbahttır. Olay budur. Biz milletimize güvendik, sırtımızı şu veya bu örgüte değil sadece ve sadece halka dayandık." 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×