Yeni İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: AKP yolsuzluk batağında!
Biz sizi birkaç yıl öncesine götüreceğiz.
Bakın AKP’li Süleyman Soylu o zaman Erdoğan ve partiye ilişkin neler söylüyormuş.

AT ÜSTÜNDE DURMAYI BECEREMİYOR
Tarih: 20 Nisan 2008
Yer: İzmir Aliağa
Süleyman Soylu: Türkiye'nin 1923'ten 2002 yılına kadar 220 milyar dolar borcu vardı. AKP iktidarıyla birlikte bu borç 6 yılda 260 milyar dolar daha artarak 480 milyar dolara ulaştı. Bu ülkenin herkese çatan ve kaos yaratan bir Başbakanı var ki, akşam evine gittiğinde karısına ve çocuklarına boynu bükük kalan esnafın, çiftçinin yerine kendini koymuyor. Kendisi evindekilerin yüzüne nasıl bakıyor. AKP iktidarından önce işsizlik yüzde 6'ydı bugün 11.3'e çıktı. Başbakan at üstünde durmayı nasıl beceremediyse, ülke yönetmeyi de aynı şekilde beceremedi.

PAÇALARINDAN YOLSUZLUK AKIYOR
Tarih: 10 Aralık 2008
Yer: İzmir
Süleyman Soylu: 29 Mart yerel seçimlerinde halk AKP hükümetine sarı, DP ise kırmızı kart gösterecek. AKP hükümeti, yanlış ekonomi politikası sonucu bayramları da millete zehir etti. İnsanlarımız gülmeyi unuttu. Beceriksizlik ve yetersizlikle, Türkiye'yi krizle karşı karşıya bıraktılar. Paçalarından yolsuzluk akıyor. Türkiye’de ihale ve yandaş belediyeciliği yapılmaktadır.
Devam edelim…
ZIKKIMIN KÖKÜNÜ GÖRECEK
Tarih: 25 Şubat 2009
Yer: Kocaeli
Süleyman Soylu: Halk 29 Mart’ta hükümete zıkkımın kökünü gösterecek… Her üç gençten birisi işsizlik girdabı içinde. Son 5 ayda 650 bin insanımız işsiz kaldı. Fabrikalar kapanmış, vergisini, elektrik, doğalgazını ödeyemeyen esnaf kepenk kapatıyor. Bu hükümet 6.5 yılda 220 milyar dolar borçtan 507 milyar dolar borca çıkarttı.
RANTIN BABASI
Tarih: 25 Şubat 2009
Yer: Derince
Süleyman Soylu: Yolsuzluklarla mücadele edeceğim diyen hükümet, Türkiye’yi yolsuzluk çukuru içine batırdı. Tüyü bitmemişin hakkını yedirmeyeceğim dediler. Her gün tüyü bitmemiş yetimin üzerinden siyaset yapıyorlar. Bu ülkeyi rant ülkesi yapmayacağım dedi sayın Başbakan, rantın babasını getirdi. Bunlar yarım doktor, yarım hoca.
Bitmedi…
PADİŞAH OLARAK GÖRÜYOR
Tarih: 14 Mart 2009
Yer: Kastamonu
Süleyman Soylu: Seçim sürecinde Türkiye'de çok manidar işler oluyor. AKP mensupları uzun zamandır genel başkanları ve başbakanlarını, Başbakan da kendisini padişah olarak görmek istiyor. Ülkemizde sadaka kültürü var. Türkiye’de 3 kişiden biri fukaralık sınırının altındadır. Eleştirilmesi gerekenler insanları bu duruma düşüren hükümettir.
İşte böyle…
Biz Süleyman Soylu’nun Erdoğan ve AKP’ye ilişkin ifadelerini kısaca özetleyelim:
- Başbakan padişah olmak istiyor
- Bu hükümete zıkkımın kökünü göstereceğiz
- Hükümet yolsuzluk çukurunun içinde
- Başbakan rantın babasını getirdi
- At üzerinde duramayan ülkeyi de yönetemez
Tüyü bitmemiş yetimin hakkını Tayyip’e yedirmeyecekti.
Eğer o da Süleyman Soylu’ysa, mutlaka hesap soracaktı.
Hoplayacaktı, zıplayacaktı…
Olmadı.
Makam, mevki verdiler, tıpkı Numan Kurtulmuş gibi AKP’ye zıplayıverdi.
Bir parti baştan aşağı dönek mi olur?!
Oluyor işte…
Bu adamların daha evvel neler söylediği, bugün ne haltlar ettiği konusunda fikir sahibi olmayanlar varsa, eski laflarına bir göz atsın
redaktif.com


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×