YÖK'ten kapatılan üniversitelerle ilgili sorulara yanıt
 YÖK'ün internet sitesinden yayımlanan "667 sayılı KHK ile kapatılan vakıf yükseköğretim kurumlarının önlisans ve lisans programlarındaki öğrencilerin işlemleri ile ilgili usül ve esasların uygulanması sürecinde sıkça sorulan sorular ve cevapları" başlıklı duyuruda, öğrencilerin merak ettikleri sorular cevaplandırıldı.

EN ÇOK SORULAN BURSLU ÖĞRENCİLERİN DURUMU

Adaylarca en sık sorulan sorular arasında, vakıf üniversitelerinde burslu okuyan öğrencilerin durumu ve ücret ödeme miktarının nasıl olacağı, tercihlerde hangi yılın giriş puanlarının esas alınacağı, kontenjan limitinin olup olmayacağı yer alıyor.

İŞTE YÖK'ÜN 32 SORUYA VERDİĞİ CEVAP

MEVCUT PROGRAMLARININ DIŞINDA FARKLI BİR PROGRAM SEÇEMEYECEKLER

Öğrencilere tercihlerinde mevcut programlarının dışında farklı bir program seçemeyeceği uyarısının yapıldığı internet sitesinde, derslerini tamamlamış ancak staj gibi nerenlerle diplomalarını henüz almamış öğrencilerin ise üniversite tercihi yapamayacağı ve bu öğrencilerin diplomalarını koordinatör üniversiteden alacaklarına dikkat çekildi.

ÖZEL ÖĞRENCİ STATÜSÜNDE ÖĞRENCİ OLMA HAKKI VERİLECEK

Kapatılan üniversitelerin öğrencilerine başka üniversitelerde özel öğrenci statüsünde öğrenci olma hakkı verileceği belirtildi. Kapatılan üniversitenin öğrencileri için okuduğu ilde mutlaka özel öğrenci statüsü bulabileceği bir yükseköğretim kurumu bulacağı, o ilde tek üniversite var ise bu durumda kontenjan uygulanmayacağı ve gerektiğinde ek sınıf açılabileceği vurgulandı.

YÖK'ün internet sitesinde ayrıca çift diplomalı ve yabancı uyruklu öğrencilerin de yerleştirme işlemleri ilgili sorulara da cevap verildi.
ensonhaber.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×