YTÜ Beşiktaş Kampüsü boşaltılıyor: Kamyonlar yanaştı
Tayyip Erdoğan’ın emriyle “cumhurbaşkanlığı ofisi”ne tahsis edilmesi planlanan Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü bu sabah saatleri itibariyle resmen boşaltılıyor.

Sabahın erken saatleri itibariyle kampüse gelen çok sayıda nakliye kamyonu Çukur Saray ve tarihi Rektörlük binasını boşaltıyor.Aynı kapsamda üniversite içinde bulunan Mediko binasının da taşındığı aktarıldı.

‘Davutpaşa’ya taşınıyor’

Telefonla görüştüğümüz YTÜ Öğrenci İşleri söz konusu taşınmayla ilgili, “Taşınma haberi doğrudur, Çukur Saray ve Rektörlük binası Davutpaşa’ya gidiyor” açıklamasını yaptı.
yildiz.jpg

Yıldız Savunması’ndan açıklama: Kabul etmeyeceğiz!
Yolculuk’a konuşan Yıldız Savunması aktivisti Ekin Can Alıcı, söz konusu boşaltma kararını kabul etmeyeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Ucu açık bir şekilde yani gelecekte ne olacağı belirsiz olarak rektörlüğün binaları boşaltmasına da anlam veremiyoruz. Beyan ettikleri onların da taşınmaya karşı oldukları yönünde fakat buna rağmen kuzu kuzu teslim ediyorlar.
Restorasyon sonrası tekrar üniversitemize tahsis edileceğine dair teminat verilmedikçe bütün taşınma süreçlerini bir saldırı olarak kabul edeceğiz. Saldırıya karşı ilk cevabı da üreterek, tartışarak, eğlenerek 31 Mayıs’ta şenlikte vereceğiz. Bu şenlik üniversitemizi korumak açısından da bir dönüm noktası olacaktır.”
gazeteyolculuk.net

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×