Yüksekdağ: Zulmü dayatanlar çıkmaz sokağa girmiştir
Hükümetin hedef haline getirdiği ve eşbaşkanları dahil yaklaşık 6 bin üye ve yöneticisi tutuklanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) direnişini her alanda sürdürüyor.
HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, tutuklu bulunduğu Kocaeli-Kandıra F Tipi Cezaevi’nden HDP’nin tutuklu üye ve yöneticilerine mektup gönderdi.
Mektubunda direniş mesajı vererek iddialarına sahip çıktıklarını söyleyen Yüksekdağ, “İçeride – dışarıda, her yerde bu cevheri karartmadan, bugünün ve yarının toplumuna pırıl pırıl teslim edeceğimize yürekten inanıyoruz” dedi.

Arkadaşlarını ve yoldaşlarını selamlayan Yüksekdağ’ın mektubu şöyle:
Tarihin zorlu, dar ve karanlık bir tünelinden geçiyoruz. Dünü ve hayal ettiğimiz yarını birbirine bağlıyor tünel. Ne kadar zorlu olsa da, karanlık boğsa da, gelip geleceğimizi ucundaki ışıkla buluşacağımızı biliyoruz. Yürüdüğü yolun karanlığına emin olanların taşıdığı bir bilinçtir bu… Yol ehli olanların taşıyabileceği bir sorumluluktur. Halklarımızın barış, özgürlük, demokrasi, hak, eşitliği özlem ve davasının sorumluluğunu kuşanan tüm HDP yöneticileri, yürüdüğümüz yolun her etabında ehil ve halklarımızın her kesiminin güvenine layık olduğunu gösterdi.

Hapiste oluşumuz, bir ceza değil, onur nişanıdır
Nice zorluklar, olanaksızlıklar, zalim kuşatmalar arasında görev alan ve şu an bizler gibi rehin tutulan tüm parti yöneticilerini üye ve aktivistlerini sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Dilerim her birinize ayrı ayrı yazma olanağım da olur. Ama ondan önce böyle bir merhabayla yanınıza gelmek istedim. Partimiz ilçe yöneticilerinden, merkezine, eşbaşkanlık kurumuna kadar her düzeyde ve her yerde ağır baskı ve tehdit altında. Bunun nedenini biliyoruz. Yeni bir yaşam ve yeni demokratik Türkiye’nin hayalden ibaret olmadığını göstermek… Halklarımızın hayalden gerçeğe barış, özgürlük ve çoğulcu birlik mücadelesine öncülük etmek… Bu yanından bakarsak bugün hapiste oluşumuz, bir ceza değil, onur nişanıdır. Yolundan dönmeyenlerin, barış ve demokrasi şehitlerine verdiği sözden caymayanların, bağrına hançer gibi saplanan acıya, zincirleri çözülüp üstüne salınan dehşete karşı umudu, cesareti, vefayı zırh gibi kuşananların nişanıdır.

Tarih hep böyle yapılmıyor
Elbette dışarıda, görevlerimizin başında yapacağımız çok şey var. Ama tarih hep böyle yapılmıyor. Haklı bir dava uğruna yolu mahpusa düşenler, akışın dışında değil tam içindedir. Şimdi sokaklarda özgür adımlarla yürümeyesek de, bir esnaf gezisinde bir işçi direnişinde dost ellere dokunamasak da, halkımızın cömert yürek hanesinde bağdaş kurup oturamasak ta, coşkun mitinglerde ses dalgalanan bayraklarda renk olamasak da, adımız gibi biliyoruz bir tarihin tam içinde aktığımızı. Ve bu tarihin hem parçası hem bütünü olduğumuzu…

Zulmü dayatanlar çıkmaz sokağa girmiştir
Bugün hepimiz bir hukuksuzluğun ve intikamcı siyasetin hedefi haline gelmiş olabiliriz; ama bu hukuksuzluk ve intikam histerisi de çıkışsızdır. Asıl bizlere ve halklarımıza haksızlık ve zulmü dayatanlar çıkmaz sokağa girmiştir. Sadece baskı ve zorla ayakta duran, halklarımıza tek yol tek adam seçeneği bırakanlar, kendi çürümüşlüklerini yeniden ambalajlayıp sunma derdindeler. Biliyoruz ki, bu ambalaj da tutmayacak, yırtılıp yaldızları dökülecek.

Yürekten inanıyoruz
Böyle bir dönemde sadece hayatın ve toplumun gerçek cevherleri, işlenecek gerçek hazineleri yarına ulaşabilir. İçindeki cevahiri karartmayanlar, emekle işleyip parlatanlar ve her koşulda koruyanlar toplumsal zenginliğin sahibi olur. Bugün işte tam da bunun için en büyük zenginliğimize, yani partimize, birliğimize, direncimize, Türkiye’ye yeni ve güçlü bir program sunma iddiamıza sahip çıkıyoruz. İçeride – dışarıda, her yerde bu cevheri karartmadan, bugünün ve yarının toplumuna pırıl pırıl teslim edeceğimize yürekten inanıyoruz.

Birlikte kazanacağız
Hepimiz insani davamızda ve zenginliğimizde sembolleşen partimizi birlikte kurduk, birlikte çalıştık, birlikte direndik. Hep beraber kazanmanın sevincini, yitirdiklerimizin kesif açısını hissettik. Şimdi yine birlikte direniyoruz, birlikte kazanacağız.

Başarının coşkusunu paylaşacağız
Zor zamanların güvenilir omuzları olduğumuz için her yerde partimizin saygınlık ve prestijini, mucizevî başarılarını ürettiğiniz ve temsil ettiğimiz için yeniden ve yürekten teşekkürler. Sizlerle bu tarihi süreçte çalışma arkadaşı olmaktan şeref duydum. İnanıyorum ki, bundan sonra da hepinizle birlikte çalışmanın kıvancını alanlarda kucaklamanın sevincini, başarının coşkusunu paylaşacağız. Umutla, dirençle, sevgiyle, yoldaşça selamlıyorum.
KOCAELİ

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×