Yüksekova, Çukurca ve Şemdinli belediyelerine operasyon
Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Yüksekova Belediye Başkan Vekili DBP’li Adile Kozay, sabah evine gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Evinde arama yapılan Kozay, Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, belediyede de arama başlatıldı. Kozay, 15 Ekim 2015’te Belediye Başkanı Ruken Yetişkin’in görevden uzaklaştırılmasının ardından vekaleten belediye başkanlığına seçilmişti. Kozay'ın yanı sıra çok sayıda kişinin de gözaltına alındığı öğrenildi.


Polis ekipleri, Hakkari’nin DBP’li Çukurca İlçesi belediyesine de operasyon yaptı. Polisin belediyedeki aramaları sürüyor. Çukurca ilçesinde düzenlenen operasyonda, aralarında DBP’li Belediye Başkanı Servet Tunç ve Başkan Yardımcısı Hilal Duman’ın da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Polis ekipleri belediye binasında arama yaptı.


Aynı soruşturma kapsamında Şemdinli ilçesinde DBP’li Belediye Başkanı Seferi Yılmaz da, sabah saatlerinde evinde gözaltına alındı. Diğer Eş Başkan Nahide Yıldız ile ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı. Buradaki belediye binasında da arama yapıldı. Baskında başka gözaltıların da olduğu bildirildi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×