Zafer Cömert’ten Kılıçdaroğlu’na tepki: Bu annenin yüzüne bir daha nasıl bakacaksınız?
 CHP bugün olağanüstü toplanan MYK’nın ardından, Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile Kılıçdaroğlu’nun pazar günü gerçekleşecek olan Yenikapı mitingine katılma kararı aldıklarını açıklamasına; Gezi Parkı olaylarında, Hatay’da, polisler tarafından katledilen Abdullah Cömert’in abisi Zafer Cömert’ten çok sert tepki geldi.
timthumb

Kemal Kılıçdaroğlu’nun pazar günü Yenikapı’da gerçekleştirilecek olan “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne katılacağı açıklandı. Kararı CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke olağanüstü MYK toplantısının ardından duyurdu. REDaktif olarak da yayınladığımız bu karara sosyal medyadan büyük tepki yağmaya başladı.

Bunlardan en sert olanı, Gezi Parkı eylemlerinde, Hatay’da, polisler tarafından katledilen Abdullah Cömert’in abisi Zafer Cömert’ten geldi.

Sosyal medya hesapları Twitter ve Facebook’tan zehir zemberek paylaşımlarda bulunan Zafer Cömert, daha önce Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte çektirdikleri resimleri paylaşarak tepki gösterdi.

13901571_10154404846668234_7721837414396559230_n

Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert’e, Recep Tayyip Erdoğan tarafından “tehdit’ ettiği” iddiasıyla suç duyurusunda bulunulmuştu. Hatice Cömert’in taziye ziyareti sonrası basın mensuplarına yaptığı konuşmada sarf ettiği “İnşallah Recep Tayyip Erdoğan o kefen bile giyemeyecek, o kefen ona nasip olmayacak inşallah yanarak ölecek yanarak inşallah” sözleri gerekçe gösterilmişti.  Savcı, “Konuşmanın bütünü değerlendirildiğinde; bu bir yakarış, tehdit suçunun unsurları oluşmadı” diyerek takipsizlik kararı vermişti.
Photo published for Zafer Cömert'ten Kılıçdaroğlu'na sert sözler

Genç yaşta katledilen bir kardeş, oğlunun katilinden hesap sorulmasını istediği için suçlanan bir anne… Bu acılar yaşanıyorken ve hala gerçek katil-katillerden hesap sorulmamışken alınan miting kararı.
Bunlarda  Zafer Cömert’in o Twitleri:

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×