Zaytung değil Bekir Bozdağ: FETÖ’yü devlet kurumlarına CHP yerleştirdi
Meclis kürsüsünde geçmişte söylediği “Fethullah Gülen bu ilkenin Kıymetli bir değeridir” şeklindeki sözleri hafızlardaki yerini dün gibi koruyan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “FETÖ’yü Devlet kurumlarına CHP yerleştirdi” dedi.

Bayrampaşa’da “İç Anadolu Bölgesi Hemşehri Buluşması”na katılan Bozdağ, 2010 referandumunda tıpkı bugünkü gibi ‘Hayır’ diyenleri ‘terör’le ilişkilendirerek sürdürdükleri kampanya biliniyorken, “FETÖ’nün Türk yargısının içerisinde güç sahibi, yetkisi sahibi olmasını sağlayan adımın faili ve müsebbibi CHP’dir.” ifadelerini kullanabildi.
Bozdağ’ın skandal açıklamaları şöyle:
“Biz 2010 anayasa değişikliğinde yargının kimsenin eline geçmemesi sağlayacak bir mekanizma kurduk, bir düzen kurduk. Ama bu kurduğumuz mekanizmayı o zaman CHP, Anayasa Mahkemesi’ne götürdü, iptal ettirdi. ‘Her bir hakim ve savcı HSYK üyeliği için bir kişiye oy verecek’ kuralı vardı, bunu seçme hakkının önünde engel görüp iptal ettirdi.
Ortaya çıkan olumsuzluk, Ak Parti’nin anayasada yaptığı değişikliğin sonucu değildir. Bu CHP’nin Anayasa Mahkemesi’ne götürdüğü iptal davasının zorunlu sonucudur. FETÖ’nün Türk yargısının içerisinde güç sahibi, yetkisi sahibi olmasını sağlayan adımın faili ve müsebbibi CHP’dir. Böyle bir düzen olmasın, bunu engellemek istedik CHP’nin çıkardığı engelle başaramadık.
İki seçim yaşadık, hakimlerle, savcılarla, HSYK ile konuşan ve onların taleplerini bilen biri olarak bana söyledikleri şey şu; Türkiye üçüncü defa böyle bir seçimi yaşamasın. Eğer Türkiye HSYK’yı aynı usulde seçerse, hukuk devleti de, yargı bağımsızlığı da, adalet de bundan en büyük zararı görür”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×