Bu Makale
70 Tekil
Görüntülendi.
HAYAT ÖĞRETİCİDİR ÖĞRENECEĞİZ AMA BEDEL ÖDEYEREK
banner183
Hayatı sağ, sol diye konumlandıranların her zaman düşütüğü tuzak mı diyelim yoksa insanlığı aldatma mı diyelim ?
Siz ne dersiniz bilmiyorum. 
Ancak benim 62 yaşında 47 yıldır gözlemlediğim sonuçlar bana çok farklı yollar gösteriyor.

Emeğin işi zor... Emek adına politika üretenlerin zafı mı bilemem, sadece gözlemimi yazıyorum.

Emeğin işi zor. Nokta.

Ülkemizden başlarsak öncelik yaşamımdan gözlemlediğim, yaşadığım dersleri bana insanlara anlatma fırsatı sunsa, şöyle diyorum; yaşama mücadelesinin ülkemizde gördüğümüz sağ-sol ayrımı çok aldatıcı. Çünkü dün sağcılıkla gördüklerimizi solda, solculukla kendini lanse edenlerin de sağda durduğunu gördüğümüz çok net ve çok açık ortada.

İsim vermeye gerek var mı?


Ki bunu isimler üzerinde yaparsak öylesine çok örnek var ki, buna kafa yormak gereksiz diye düşünüyorum. Çünkü isimlerden değil sistemden gidersek doğru sonuçlara varabiliriz diye düşünüyorum.Ülkemizin handikapı şu ki; isimler ve kimlik siyasetine çok ilgiliyiz. Oysa konu isim değil, konu sistem, konu program.Geniş kitlelere bakınca kim, kimin programından haberdar acaba?Kim kendi tuttuğu partinin programını hakkı ile biliyor dersek ben şahsi olarak buna % 1  diyemiyorum.


Tabiki yanılgı içinde olmam mümkün. Ama inanıyorum ki bu konuda her hangi bir partinin milletvekili bile kendi ait oldukları parti programları hakkında % 100 bilgi sahibi olduğunu sanmadığım gibi partilerin kendileri bile programları konusunda çok duyarlı olduklarını sanmıyorum. Halkı aldattıklarının ya farkında değil, yada bilinçli bir yanıltma içinde olduklarını sanmak saflık mı acaba ?


Yanılıyormuyum ?Nereden çıkarıyorsunuz bu yargınızı derseniz, her şey o kadar ortada ki bunu görmemek mümkün mü?Hangi parti uzun vadeli bir programı üzerine halka kendini anlatma gereği duymuş ve bu konuda ayakları yere basan bir yol çizmiş?
Bunu görebilsek sonuçları reel olarak anketlere yansımaz mı?
"Halk bizi anlamıyor" deme lüksü kimseye bir şey kazandırmaz. Bunu görmemek mümkün mü?Halka ne veriyorsanız bunun karşılığını alıyorsunuz.
Bu net.
Ve çok akılcı bir sonucu açıklayan cümledir.
Partileşen yada partilerin başında oturanların halkla çok ilgili olduğu tartışmalıdır. Daha çok kendilerini mevcut hissettikleri sermayelerin çıkarlarına odaklıyorlar... Yanılıyormuyum bilmiyorum. ?Emekçinin çıkarları için kendini adamış kaç siyasi görebiliriz diye bakalım siyaset dünyasına? 
Basit bir soru değil mi? 

Yanıtınız ne olur acaba?

Hayat yaşanıp geçecek, öncekiler gibi geçecek. Ve biz yaşayanlar kendi dönemimizi tamamlayıp, bizden sonra gelenlere bırakacağız yaşamın aktivitesini, işte burada bizden sonrasına ne bıraktığımızdır, bizi bizden sonrakilerde saygı uyandıracak olan.
Mesele neyi miras olarak bıraktığımızdır yani.

Güce tapıp yaşamın bizle sonlanacağını sananlarmı, yoksa bizden sonra yaşam, aynı coşku ve devingenliği ile devam edeceğini bilerek geleceği kurma iç güdüsü ile insanlığa bir şeyler bırakanlar mı geleceği kuracak?


Karar verilmesi gereken budur.

Bizden öncekilerin yaşadığı gibi bizden sonrada bir yaşam var. Ve bu yaşamda çocuklarımız olacak... Onlara bizden sonra nasıl bir hayat sunduğumuzdur bizi değerli kılan.

Geleceğe selam olsun...!
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163