Bu Makale
2005 Tekil
Görüntülendi.
İNGİLİZ BAŞBAKANDAN UTANIN... EL VİCDAN YAHU...!!!

 İNGİLİZ BAŞBAKANDAN UTANIN... EL VİCDAN YAHU...!!!

Başbakan Reyhanlı'ya gidiyor olaydan 2 hafta sonra. 
Ama, gitmese daha iyi...

Orada millet canının malının, acılarının derdinde... Kamu kurumları ve tüm devlet erkanı Erdoğan'ı korumak ve karşılamak derdinde.

Milletin parası, malı mülkü, askeri polisi... Erdoğan'ın özel mülkü nasılsa 
Bu devleti kuranlar bile bu denli keyfince kullanmadı bu devletin varlıklarını.
EL VİCDAN YAHU. :((

Halk farkında. Halk orada koyun değil. Birebir yaşayarak anladı gerçekleri.

Halkın, daha onarım bitmeden ve Başbakanın geleceğini duyunca öncelikle Bayrak asması da manidar 

Ama daha da önemlisi:
Erdoğan'ın gitmeden önce Reyhanlı halkına, CHP ve Kılıçdaroğlu'nu olaydan sorumlu göstermesi neyin önlemi? Korkunun ve utancın yalanla örtülme çabası mı?

51 can gitmiş. 1.500'ün üstünde iş yeri tahrip olmuş, hala da sayı artmakta... Belediye binası yerle bir, halk büyük bir travma içinde ve az daha şehir haritadan silinecek duruma gelmiş.

Böyle bir durumda, o insanların zihninden yaşananları silmenin yolu bu mu?

İngiltere: 
Bir askeri öldürüldü diye yasa boğulurken... İngiltere başbakanı seyahatini yarıda kesip ülkesine dönerken... 
Ülkesine saldırılan ve bu saldırı sonucunda 51 vatandaşı ölen bir başbakanın, bir şey olmamış gibi Amerika seyahatine çıkmasını... hangi din, hangi mezhep, hangi insanlık anlayışı ve hangi vicdan kabul eder?

Hangi ülkede, böyle bir acı yaşanırken halkının yanına koşacağına Amerika'ya koşan, böyle bir başbakan vardır? Hemde dindar olduğunu iddia eden bir başbakan...hangi ülkede vardır?

Reyhanlı halkı ve tüm Türkiye katliama, o insanların acılarına kilitlenmişken... Ulusal yas ilan etmeye bile gerek duymayan bir Başbakanın görüntüsü kalay kolay silinir mi akıllardan?

Kendilerini ziyarete geleceğine; kızlarını, damatlarını, gelinlerini ve tüm kabilesini toplayıp Obama kardeşini ziyarete giden... 
Amerika'da Bilişim firmalarını ziyaret eden, teknolojik yenilikleri inceleyip deneyen, kızının kep atma törenine katılan bir Tayyip Erdoğan'ı, ülkesinin başbakanını unutur mu oranın insanları?

Sahipsizlik hissi, çetelerin ellerine bırakılmanın acı izleri silinir mi o insanların hafızalarından?

Seyahatinden döndükten, olayın üzerinden 2 hafta geçtikten sonra kendilerini ziyaret etmek lutfunda bulunan bir parti liderini, içinden gelerek bağrına basar mı Reyhanlı halkı?

Katliamı yapanlar belli. Ortaya çıkan belgeleri sızdırdı diye, insanları tutuklamak neyi değiştirecek? Neyi örtecek? Neyi unutturacak?

TUTUKLU VİCDANLAR BÖYLE AKLANIR MI? UYKULARINIZ DÜZELİR Mİ?

nur Okutmuş/mayıs-2013+V

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Emine PİŞİREN 4 yıl önce

merhaba güzel yürekli, aydın kalem,
haklısınız, "tutuklu vicdanlar" geç verilen tepki, teselli ve teşekkürlerle asla aklanmaz.keşke -oboma- ziyaretini erteleyip, uçağın rotasını reyhanli'ya çevirseydi.keşke danışmanları bu siyasi uyarıyı yapmış olsalardı.keşke hiç yaşanmasaydı bu trajedi.keşke analar, evlatlar ağlamasaydı.keşkeler hep dünde kaldı.pişmanlıklar yurdumu yaslara boğuyor.yazım emeklerinizi hayranlıkla takip etmekteyim. atatürk yaşasaydı sizinle gurur duyardı. şu an benim hissettiğim gibi.teşekkür ederim.yurduma ve insanına aydınlık ve barış dolu günler diliyorumselam ve sevgiyle

Misafir Avatar
Nur Okutmuş @FATMA SALMAN 4 yıl önce

şimdilik yapmazlar... o kesimin oylarını da almaya çalışacaklardır. ama srçim sonrasında herşey olabilir :))

Misafir Avatar
FATMA SALMAN 4 yıl önce

yakında başörtüsüz gezmek yasak, denize mayo ve bikini ile girmek yasak, el ele dolaşmak yasak.....laaaaar da gelecek bu gidişle......