“Artık yeter, IŞİD terörünü ülkemize sokan, gericiliği örgütleyen herkes sorumlu”
Kadıköy'de bugün 19.00’da biraraya gelen emek ve meslek örgütleri Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen bombalı intihar saldırıları kınandı.
AKP iktidarının “yurtta savaş dünyada savaş” stratejisi nedeniyle yaşananların özetlendiği basın açıklamasında, Suriye içindeki ve dışındaki başta cihatçı terör örgütleri olmak üzere muhalif güçlere verilen destek, 7 Haziran seçimleri sonrasında 400 vekil alınmadığı için “kaos”un yaratılması ve tüm demokratik tepkilerin şiddet ile otoriter ve baskıcı bir düzenle susturulmaya çalışıldığı söylendi.

Karanlığın baş sorumlusu belli

Açıklamada “IŞİD terörünü ülkemize sokarak masumları katlettirenler katliamlardan sorumludur” denildi ve terör saldırılarını gerçekleştirenler, zemin hazırlayanlar, işbirliği yapanların, toplumsal yaşamın tüm gözeneklerine kadar gericiliği örgütleyenlerin bu karanlığın baş sorumlusu olduğu söylendi.
29.06.2016-havalimani-protesto

Normal karşılamayacağız
Emek ve demokrasi güçleri bu eylemle karanlığa teslim olmayacaklarını, ölümlere alışmayacaklarını ve normal karşılamayacaklarını duyurdu ve ölenlelrin yakınlarına baş sağlığı, yaralananlara acil şifa diledi.

DİSK adına Kanber Saygılı, KESK Döndem sözcüsü Fadime Kavak, TMMOB İKK’dan Cevahir Efe Akçelik ve TTB adına Samet Mengüç de söz alarak, katliamı protesto etti.

Ankara‘da DİSK, KESK, TTB ve TMMOB’nin çağrısıyla Yüksel Caddesi’nde bir araya gelen demokratik kitle örgütleri “Katliamların hesabı sorulacak” dedi.

Basın açıklamasını okuyan ATO’dan Mine Önal “Demokrasi için verilecek emeğimiz, uğruna direnilecek memleketimiz, faşizme ve diktatörlüğe teslim edilmeyecek düşlerimiz var” dedi. Yapılan açıklama sonrası eylem sonlandırıldı.

ankara-ataturk-havalimani-katliami-aciklama

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×