Cumhuriyet operasyonuna tepkiler: Darbe yine muhaliflere
 Cumhuriyet gazetesine yönelik AKP operasyonu yazar ve yöneticilerinin gözaltına alınması ile sürerken tepkiler büyüyor. Gazetecilik emek ve basın örgütleri, siyasi parti ve demokratik kitle örgütleri yaşananın Cumhuriyet’in bugünkü manşetini yetit ettiğini belirtirken, faşizme karşı direniş çağrısı yapıyor.

DİSK Basın İş: ktidar bizi karanlıkta bırakmak için seferber. #Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyon kabul edilemez. İki günde DİHA veJinha’yla beraber 15 basın kurumu, bugünse #Cumhuriyet #ÖzgürBasınSusturulamaz sesimizin kısılmasına izin vermeyelim.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS): Cumhuriyet’e operasyon haber alma hakkına operasyondur. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklama kararın hukuki değil, siyasi olduğunun resmi gibidir. Darbenin kendileri için ‘Allah’ın lütfu’ olduğunu ifade edenlerin, OHAL koşullarını darbe girişimi öncesinde de hedefe koydukları gazetecileri, gazete, televizyon, radyo ve dergileri halka ulaşamaz hale getirmek için bir fırsat olarak gördükleri açıktır…Gazetecilik suç değildir. Halkı haber alma hakkına sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Kemal Kılıçdaroğlu: Birlikte mücadele edeceğiz. (Cumhuriyet gazetesini arayarak ilettiği mesajı)

Can Dündar: “Son kale”ye saldırıyorlar.

Mahmut Tanal: Operasyon, hukuki değil, tamamen siyasidir

Özge Mumcu: Cumhuriyet Gazetesi’nin ödenecek bedelleri bitmedi.

Bülent Mumay: Cumhuriyet bugünü, dün attığı manşetten görmüş: “Darbe yine muhaliflere”

Ahmet Şık: Birkaç yıl önce Ergenekoncu olmakla suçlanan Cumhuriyet gazetesine şimdi de FETÖ ve PKK suçlaması yöneltiliyor.

Melda Onur: Gazetecidir “Murat Sabuncu”… Cumhuriyet de Gazetedir, sizin satılık tetikçilerinize benzemez onlar. Darbe sizsiniz! ABV.

Hüseyin Aygün: Özgür Gündem, Tiroj, Evrensel Kültür.. Bu sabah da Cumhuriyet’e baskın.. ‘Sivil darbeciler’ en küçük muhalif sese dahi tahammülsüzler..

Sezgin Tanrıkulu: Darbe girişini sonrası AKP’nin demokrasiye darbesi; Cumhuriyet Gazetesine operasyon. İcra Kurulu Başkanı Av.Akın Atalay’ın evinde aranıyor.

Ümit Alan: Cemaat diye bir tehlikenin varlığını çocukken ilk kez Cumhuriyet ve özellikle Hikmet Çetinkaya’dan okumuş olabilirim. Bu operasyonun amacı?

Halkevleri Hukuk Dairesi: Bu sabah Cumhuriyet Gazetesi’ne polis baskını yapıldı! Saray KHK’larla, soruşturmalarla özgür basını susturmaya devam ediyor!

CHP heyeti de Cumhuriyet’i ziyaret etti.  CHP İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş, Sezgin Tanrıkulu, Mahmut Tanal, Selina Doğan, Ali Şeker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Erdoğan Toprak ve CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın olduğu heyet adına açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, ” Cumhuriyeti kayyuma teslim ettirmeyeceğiz” dedi.Parti olarak boyun eğmeyeceklerini söyleyen Canpolat, “CHP, sesini daha gür ve kararlı bir şekilde sokağa da taşıyacaktır ” diye konuştu.
CHP'li vekillerden Cumhuriyet gazetesine ziyaret

SEZGİN TANRIKULU: CUMHURİYET GAZETESİNDEYİZ
CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyona ilişkin"Cumhuriyet Gazetesindeyiz. Bütün yöneticilerine,avukatlarına gözaltı kararı var. Gözaltı gerekçesi aynı anda FETÖ-PYD ve KCK operasyonu..." dedi.

Gazetecidir "Murat Sabuncu"...  de Gazetedir, sizin satılık tetikçilerinize benzemez onlar. Darbe sizsiniz! ABV.

Cumhuriyet Gazetesindeyiz.
Bütün yöneticilerine,avukatlarına gözaltı kararı var.
Gözaltı gerekçesi aynı anda FETÖ-PYD ve KCK operasyonu...

Cumhuriyet gazetesine baskın; çok sayıda gazeteci gözaltına alınıyor. Evet, artık tartışmaya gerek yok, bu baskı rejimidir, faşizmdir...

Cumhuriyet Gazetesi'ni 12 Mart ve 12 Eylül darbecileri kapattı, baskın bu darbecilere kısmetmiş!

Cumhuriyetimizin 93.kuruluş yıldönümünde Cumhuriyet ile yaşıt ve onun ilkelerine sahip bir gazeteye operasyon Türkiye ye demokrasi getirmez

Cumhuriyet gazetesi ne istiyor?Demokratik ,Laik ,hukuk devleti istiyor.

Cumhuriyete operasyon muhalifleri susturma operasyonudur.Bu operasyon hukuki değil tamamen siyasidir.Cumhuriyet gazetesine gidiyorum.

PKK yada FETÖ ile ilişkisi kurulamayanlar her ikisiyle birden ilişkilendirilerek tasfiye ediliyor..Cumhuriyet'e operasyon ibretlik https://twitter.com/solhaberportali/status/792956473768833024 

22 yıllık dostum hapishanede görüşmecim Murat Sabuncu'nun Güray Öz'ün gazetecilikten başka fiili olamaz https://twitter.com/hurriyet/status/792957378706669568 

Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyon başlatıldı. Murat Sabuncu gözaltına alındı. Güray Öz ve Akın Atalay'ın evi aranıyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×