Erdoğan ve Soylu’ya ‘vatana ihanet’ten suç duyurusu
İBB çalışanı Başkapan'dan

Erdoğan ve Soylu’ya ‘vatana ihanet’ten suç duyurusu

İBB çalışanı Nuri Başkapan, Erdoğan ve Soylu’nun Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıda ‘psikolojik azmettiriciler’ olduğunu iddia etti.

İBB çalışanı Nuri Başkapan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında ‘Vatana ihanet” suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

Başkapan, Erdoğan ve Soylu’nun söylemlerinin  21 Nisan günü şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya ‘azmettirici’ olduğunu iddia etti.

Erdoğan ve Soylu’nun basına yaptığı açıklamalarla veya mitinglerde söylediği sözlerle siyasi rakiplerini ‘terör örgütleriyle ilişkili veya destekçi gibi’ tanımladığını söyleyen Başkapan, bu ifadelerin toplumu tahrik ettiğini öne sürdü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ağaç ve Peyzaj AŞ.’de çalışan Nuri Başkapan, Kemal Kılıçdaroğlu’na saldıranların “Devlet büyüklerimizin konuşmalarından etkilendim” sözleri üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılığa “vatana ihanet” suçlamasıyla başvuran Başkapan, Erdoğan ve Soylu’nun kamuoyunda yaptıkları açıklamalarla siyasi rakiplerini ‘terör destekçisi’ olarak tanıttığını söyledi. Başkapan, Erdoğan ve Soylu’nun şehit cenazesinde yaşanan saldırının ‘psikolojik azmettiricileri’ olduğunu ileri sürdü.

Başkapan, Erdoğan ve Soylu’nun görevlerinden azledilmelerini ve haklarında gerekli yasal işlemin yapılmasını talep etti. 


ABC Gazetesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163