Tevfik Göksu'yu yalanlayan verileri İYİ Partili İbrahim Özkan açıkladı

İstanbulkart sahibi sığınmacı sayısı ortaya çıktı!

 

Dünyanın farklı coğrafyalarından Türkiye'ye doğru yapılan göç, halk arasında yoğun bir  rahatsızlık yaratmaya devam ederken zaman zaman Mültecilerle Türk halkı arasında kavgalar meydana geliyor. Kira fiyatlarına ve satılık konutlarda da fiyat artışı çılgınca yükselmeye devam etmesinin ana nedenlerinin başında da düzensiz göç geldiği halk arasında konuşulurken şimdi de toplu taşımayı vurdu.

 

İstanbul'un pek çok semtinde sayıları giderek artan sığınmacılar hakkında önemli açıklama İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan'dan geldi.  Özkan, sosyal medya hesabından İstanbulkart taşıyan yabancıların sayısını açıkladı.

 

SURİYELİLERİN ORANI BELLİ OLDU

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili Özkan, İstanbulkart sahibi 1.6 milyon yabancı var. Bunların %42'si Suriyeli bilgisini paylaştı.

 

TEVFİK GÖKSU'YU YALANLADI

İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili Özkan'ın açıklaması şu şekilde:

YANLIŞ: Tevfik Göksu: İstanbul’da 500.000 sığınmacı - göçmen var. DOĞRU: Belbim kayıtlarına göre 1.6 milyon yabacı uyruklu İstanbul kart almış ve %42 si Suriyeli! Sadece doğruları söylemeye devam edeceğiz.  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163