Altan İnanç: İdam edilen yurtsever devrimcilere selam olsun

Ulucanlar Cezaevi'nde 6 Mayıs 1972 tarihinde sabaha karşı idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idamlarının 51. Yılında Güzelbahçe’deki ‘Üç Fidan Anıt Parkı’nda anıldı.


 


“MÜCADELELERİNİN BUGÜNLERE IŞIK OLMASINI DİLİYORUM”

Anma töreninde yer alan CHP İzmir Milletvekili Adayı Altan İnanç, üç fidanın Türkiye için mücadeleden asla vazgeçmediklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı anıtları başında andık. Dik duruşları ve o gür sesleriyle haykırdıkları “Tam bağımsız Türkiye” ideali için, emperyalizme karşı mücadele verirken idam edilen 68 Kuşağının yurtsever devrimcilerine selam olsun. İdam kararının verilmesinin ardından cezaevinde ölümü beklerken Toprak Reformu Tasarısını inceleyen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan Türkiye için mücadeleden asla vazgeçmemiş ve umutlarını asla yitirmemişlerdi. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı saygı ve minnetle anıyor, mücadelelerinin bugünlere ışık olmasını diliyorum. Halkın iktidarını onlardan aldığımız devrimci mücadele ruhuyla hep beraber kuracağız”

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163